امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر، پلاسکوکار و صنایع خاک چینی ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های تولید برق عسلویه مپنا، بیمه اتکایی ایرانیان و تولید ژلاتین کپسول ایران در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۸هزار و ۴۴۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۵۶هزار و ۹۵۹واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۷میلیارد و ۱۹۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۸۴۳میلیارد تومان در بیش از ۸۴۱ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر، پلاسکوکار و صنایع خاک چینی ایران بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمان و سیمان اصفهان بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۴۵۷میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۶۰۷میلیارد تومان در ۳۲۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۲۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۸۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های تولید برق عسلویه مپنا، بیمه اتکایی ایرانیان و تولید ژلاتین کپسول ایران بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، صنعتی دوده فام و بیمه سامان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

انتهای پیام/