امروز سهامداران شرکت‌های بین المللی توسعه ساختمان، لیزینگ کارآفرین و تاید واتر خاورمیانه در بورس و معامله‌گران شرکت‌های بیمه اتکایی ایرانیان، صنایع ماشین های اداری ایران و سرمایه گذاری پویا در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۴هزار و ۸۳۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۶۸هزار و ۵۹۱واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۹میلیارد و ۳۰۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۳۴۲میلیارد تومان در بیش از ۵۶۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های بین المللی توسعه ساختمان، لیزینگ کارآفرین و تاید واتر خاورمیانه بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های کارخانجان قند قزوین، قند هکمتان و بهنوش ایران بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۴۱میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲هزار و ۲۸۱میلیارد تومان در ۲۴۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۳۱۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های بیمه اتکایی ایرانیان، صنایع ماشین های اداری ایران و سرمایه گذاری پویا بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های گروه کارخانجات صنعتی تبرک، شیر پاستوریزه پگاه گیلان و کشت و صنعت دشت خرمدره بیشترین کاهش قیمت را داشتند.