اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/10/15

امروز سهامداران شرکت‌های آسان پرداخت پرشین، سرمایه‌گذاری ساختمان ایران و خوراک دام پارس در بورس و معامله‌گران شرکت‌های توسعه حمل و قل ریلی پارسیان، توکا رنگ فولاد سپاهان و بیمه کوثر در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار بورس با رشد ۱۹ هزار و ۱۴۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۷۴هزار و ۵۰۱واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۹میلیارد و ۴۴۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۰هزار و ۴۵۰میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۵۹۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های آسان پرداخت پرشین، سرمایه‌گذاری ساختمان ایران و خوراک دام پارس بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داروسازی زاگرس فارمد پارس، پارس مینو و شیمی دارویی داروپخش بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۶۸۴میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۶۹۵میلیارد تومان در ۸۵۴هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۲۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۵۳۴۳۱۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های توسعه حمل و قل ریلی پارسیان، توکا رنگ فولاد سپاهان و بیمه کوثر بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های بانک دی، کی بی سی و صنایع غذایی مینو شرق بیشترین کاهش قیمت را داشتند.