بازار سهام در جریان معاملات امروز با افزایش حجم عرصه و تقاضا همراه بود، اما به دلیل کاهش نسبی تقاضا در برخی نمادهای شاخص‌ساز، شاخص متعادل پیش می‌رود.

به گزارش رتبه آنلاین از تجارت نیوز، در معاملات امروز بازار سهام، همچون روزهای گذشته تعداد زیادی از نمادهای کوچک در صف فروش قفل بودند. در مقابل تعدادی از نمادهای بزرگ بازار با حجم تقاضایی همراه بودند که توان تحرک صعودی شاخص همچون روز گذشته را ندارد اما از طرفی حرکت شاخص را متعادل نگه می‌دارد.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز به بروز تحرکات مثبت در بازار از روز دوشنبه اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به برخی تحرکات مثبت که در روز دوشنبه اتفاق افتاد و حجم عرضه نمادهای شاخص‌ساز کاهش یافت، بهبود شرایط شاخص حداقل برای این هفته را قابل پیش‌بینی کرد.

این کارشناس بازار سرمایه به ارزنده بودن نمادهای شاخص‌ساز اشاره کرد و گفت: با توجه به تحرکات مثبتی که در روز سه‌شنبه در بازار اتفاق افتاد، با توجه به خبر تزریق نقدینگی صندوق‌ها و برخی حمایت‌های حقوقی‌ها، روند شاخص یک روند مثبتی بود که در کنار آن تعداد نمادهای منفی همچنان زیاد بودند.

پیمان حدادی با اشاره به منتشر شدن برخی اخبار منفی برای بازار در ۲۴ ساعت گذشته توضیح داد: با توجه به برخی سیگنال‌های منفی برای بازار همچون حادثه کشتی اسرائیلی، تحرکات مثبتی که در بازار سه‌شنبه وجود داشت کاهش یافت. اما در حالت کلی در روزهای چهارشنبه سهامداران نشان دادند که ریسک‌های زیادی نمی‌کنند و منتظر پایان هفته و شروع معاملات هفته جدید هستند.

او در رابطه با صف‌های خرید و فروش اینگونه توضیح داد: با توجه به گذشته که در روزهای چهارشنبه فشارهای خرید و فروش کاهشی است، نکته قابل توجه در روند بازار امروز، کاهش حجم فروش در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز است که این فرآیند نشان دهنده یک سیگنال مثبت برای بازار هفته آینده است.

حدادی ادامه داد: با توجه پایین بودن ججم فروش نمادهای بزرگ، اگر روند حمایتی از نمادهای شاخص‌ساز ادامه داشته باشد  روند معاملات در هفته آینده بهبود پیدا می‌کند و روند متعادل‌تری در بازار شکل می‌گیرد.

پیمان حدادی در پایان گفت: اگر فروش اوراق صندوق‌ها و ورود و تزریق نقدینگی آن‌ها در هفته آینده ادامه داشته باشد، طبیعتا با توجه به ارزندگی سهم‌ها، به سمت نمادهای شاخص‌ساز می‌روند و روند شاخص در هفته آینده روند متعادل‌تری است.