دوشنبه 1 مرداد 1403
خانهخبرخواندنی‌ها5 اتفاقی که در سال 2030 می‌افتد

5 اتفاقی که در سال 2030 می‌افتد

کسانی که نمی توانند تغییرت را بپذیرند، سرو صدا به پا می کنند. بعضی از کشورها دید خصمانه به علم دارند. آنها در معرض اشتباهات گذشته قرار می گیرند.

 شما در بهار 2030 از خواب بیدار می‌شوید. اینترنت اشیا اتاقتان، پنجره خورشیدی را باز می‌کند و در حالی که صفحه نمایش هوشمندتان، مونتاژی از صخره‌های ساحلی را به نمایش می‌گذارد، موسیقی ملایم نواخته می‌شود.

حمام از آب و صابون استفاده می‌کند و آب مصرف شده، بازیافت می‌شود. در حالی که لباس می‌پوشید، دستیار هوش مصنوعی شما برنامه‌های آن روزتان را اعلام می‌کند و آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را پخش خواهد کرد.

هنوز هم عادت دارید روزتان را با کافئین شروع کنید، یخچال شما با هوش مصنوعی برای شما قهوه درست می‌کند و صبحانه گرمی مناسب با نیازهای تغذیه شما (براساس تجزیه و تحلیل شیمیایی بدنتان در توالت هوشمند) برایتان تدارک می‌بیند.

حالا وقت سیستم حمل‌و‌نقل است. سه خودرو برای شما، همسر و فرزندتان منتظر است. در جاده‌ها، اتومبیل‌های بدون راننده و کامیون‌ها با دقت حرکت می‌کنند. ترافیکی وجود ندارد. نرخ حوادث نزدیک به صفر شده‌است.

در طول راه، شما با تیم تحقیق و توسعه جلسه دارید که روز خود را در شانگهای می‌گذارنند. تصویر شما به مرکز نوآوری چین منتقل شده‌است و همکارانتان شما را همان‌طور نشسته روی صندلی می‌بینند.

این آینده است و زودتر از چیزی که فکر می‌کنید به شما می‌رسد.

در اینجا پنج فناوری که تاثیر خوبی در زندگی شما تا سال 2030 می‌گذارند، آورده شده است.

1.خداحافظی با صفحه نمایش: هدست‌های امروز، برای سرگرمی مصرف کننده هستند و در عین حال بزرگ و مجزا نصب می‌شوند. در آینده ممکن است نیاز به هدست و نمایشگر کامل از بین رود و طراحی تصاویر 4 بعدی به طور مستقیم روی شبکیه چشم شما متمرکز شود. این دستگاه ممکن است در نهایت به عنوان یک جفت عینک آفتابی باشد. به عنوان نسل بعدی «صفحه نمایش» جایگزین تلویزیون‌ها، آی پد و صفحه نمایش تلفن شود. صنعت 3 تریلیون دلاری لوازم الکترونیکی مجددا اختراع خواهد شد.

شغل‌های تولیدی توسط سیاستمداران تبلیغ خواهند شد، اما در نهایت توسط همان فرایندی که شغل‌های قبلی را منسوخ کرده بود،کنار خواهند رفت.

2.سلام به حیوانات خانگی: CRISPR (Continuous Regularly Interspersed Short Palindromic Repeats) یک راه بیوشیمی است که به طریق آن می‌توان ژن‌ها را دستکاری کرد. امروزه عاشقان گربه به نژادهای عجیب و غرببی تمایل دارند. ممکن است فردا، حیوان خانگی شما یک ببر با تغییرات ژنتیکی با همان اندازه گربه خانگی باشد.

سازمان‌های نظارتی فناوری CRISPR را برای انسان ممنوع کرده‌اند و آزمایشگاه‌های زیرزمینی در سراسر جهان به راه خواهد افتاد. خانواده‌ها به دنبال از بین بردن اختلالات ژنتیکی مادرزادی و دادن ژن خوب به فرزاندان خود هستند. این ماجرا اختلالات و نگرانی‌های جدیدی ایجاد خواهد کرد.

3-Biofacturing و آسمان خراش‌ها: تغییرات، تحولات را به دنبال خواهد داشت. اگر شما ایده گیاهخواری را می‌پسندید و به گوشت علاقه دارید، می‌توانید گوشتی بدون کشتار مصرف کنید. امروز حتی شرکت‌های Beyond Meat و Memphis Meats به همین روش گوشت تولید می‌کنند. استیکی با اسیدهای چرب امگا 3 بدون وجود کلسترول را تصور کنید.

4.تبلیغات، یک شر ضروری: کسی باید به تمام این تغییرات بپردازد که هنوز هم در قالب تبلیغات هدفمند صورت می‌گیرد. دستگاه ارتباطی شما جایگزین سرویس تلفن همراه امروز شما خواهد شد. تبلیغ‌کنندگان هم روش‌های هوشمندانه‌ای برای تاثیر بر رفتار شما براساس تکنولوژی بیومتریک پیدا خواهند کرد.

5.دورانی که می‌توان اشیا را در بدن کاشت: با تغییرات جهان، دانشمندان بر این باورند که مغز انسان همچنان بزرگتر خواهد شد و طول عمر ما افزایش خواهد یافت. فرهنگ ادامه پیدا خواهد کرد تا به تکامل برسد و ادغام در محیط‌های سازگار رخ خواهد داد. امروز شما می‌توانید با عمل لیزیک نمره بینایی 20/10 داشته باشید. فردا ممکن است لنزهای زوم مادون قرمز در چشم شما کار شود که قدرت دیدتان را افزایش دهد.

*تغییر و انتخاب

تغییرات ممکن است خیلی آرام یا خشن وارد شود. جغرافیا به عصر جدیدی وارد خواهد شد. غول‌های جدید ایجاد خواهند شد و شغل‌های آینده به وجود خواهند آمد.

کسانی که نمی‌توانند تغییرت را بپذیرند، سرو صدا به پا می‌کنند. بعضی از کشورها دید خصمانه به علم دارند. آنها در معرض اشتباهات گذشته قرار می گیرند.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید