در اولین روز کاری هفته قیمت سهام شرکت‌های گروه‌های «استخراج کانه‌های فلزی»، «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» و «خودرو و ساخت قطعات» کاهش یافت.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصاد نیوز، سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۸ هزار و ۱۷۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۷۴۴ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز ۳۲۹ واحد ریزش کرد و در سطح ۴۳۰ هزار و ۹۳۵ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۷۹ واحد افت کرد و به رقم ۱۶ هزار و ۹۰۵ واحد رسید.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران)، فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) و فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

گروه‌های قرمز بازار

در اولین روز کاری هفته قیمت سهام همه‌ی شرکت‌های گروه‌های «استخراج کانه‌های فلزی» مثل اپال، کچاد، ومعادن و کگل، «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» مثل شستا، وبانک و وغدیر، «خودرو و ساخت قطعات» مثل خودرو، خساپا، خگستر و خبهمن کاهش یافت.

همچنین اغلب نمادهای گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری افت قیمت داشتند. نمادهای بزرگ این گروه مثل وبملت، وبصادر، وتجارت، وپارس، وپاسار و وملل همگی کاهش قیمت داشتند.

رونق معاملات فرابورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۹ هزار و ۸۰۱ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌چهارشنبه ۳۷ درصد کاهش یافته است. از این میزان بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان به فرابورس اختصاص دارد. ارزش معاملات خرد نیز ۲۹ درصد کاهش یافت و به رقم  ۲ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان رسید.

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز چهارشنبه ۵ درصد کاهش یافت و به رقم ۲۰۵ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۲۴ درصد افزایش یافت و ۴ هزار و ۲۶۱ میلیارد تومان شد.