دوشنبه 1 مرداد 1403
خانهنظام‌های رتبه‌بندیرتبه‌بندی‌های بین‌المللی15 کشور برتر دنیا درحوزه نوآوری+ دلایل

15 کشور برتر دنیا درحوزه نوآوری+ دلایل

از سال 2008، دانشگاه کرنل (یکی از معتبرترین دانشگاه های آمریکا) مدرسه کسب و کار INSED  و  سازمان جهانی مالکیت فکری ( به اختصار وایپوWIPO) که یکی از 16 آژانس تخصصی سازمان ملل است، شاخص نوآوری جهانی سالانه (Global Innovation Index یا به اختصار GII) را منتشر کرده اند.

به گزارش رتبه آنلاین و به نقل از بیزینس اینسادر،اساسا این شاخص لیستی از نوآورانه ترین کشورهای جهان است.

برندگان سال 2016 با جایگاه های برتر این لیست بیگانه نبودند. آنها در هفت دسته کلی: تحقیقات، زیر ساخت ها، موسسات، بازار ، پیچیدگی کسب و کار، تعهد به دانش، و خلاقیت برتری داشتند.

نوآورانه ترین کشورها  خلاقیت را آموزش می دهند، قوانین ترقی جو را اجرا می کنند، هوشمندانه به کسب و کار می پردازند، و بر لبه تیغ زندگی می کنند.

15 کشور نوآور

 1. سوئیس: این کشور به خاطر اقتصاد مبتنی بر دانش و به خاطر توانایی اش برای تبدیلِ تفکر نوآورانه به پروژه های سود آور، از سال 2011 در جایگاه اول بوده است. برای مثال بانک محلی UBS در حال حاضر از واقعیت مجازی برای نمایش دادن سرمایه گذاری سهام به مشتریانش استفاده می کند.
 2. سوئد: دانشگاه های کارآمد و فارغ التحصیلان با دست آوردهای بالا، سوئد را طی 5 سال گذشته در جایگاه دوم نگه داشته است.
 3. انگلستان: در حالی که آموزش و بهره وری انگلستان را در رتبه بندی پایین نگه داشته است، اما عملکرد خوب آن در سایر شاخص ها باعث رتبه کلی بالای آن شده است.
 4. ایالات متحده امریکا: از سال 2012 ایلات متحده 6 رتبه بهبود داشته که از مهم ترین دلایل آن، قدرت بازارهایش که رویکرد جهانی دارند، ارزش معاملات سهام و اجرای گسترده فناوری اینترنت است.
 5. فنلاند: در چند سال گذشته فنلاند جزء پنج 5 کشور بالای لیست بوده است، فنلاند به خاطر فعالیت های موفقیت آمیز در زمینه فناوری، تحقیق و آموزش عالی شناخته شده است.
 6. سنگاپور: یکی از کشورهایی که به طور پیوسته در رتبه های بالا قرار دارد سنگاپور است سنگاپور به خاطر پایداری اکولوژیکی و محیط سیاسی اش در این لیست قرار می گیرد.
 7. ایرلند: از سال 2014 ایرلند 3 رتبه ترقی نموده است، ایرلند به خاطر زیر ساخت ها و خروجی های خلاقانه اش مثل فرهنگ طراحی پرونق اش شناخته شده است.
 8. دانمارک: دانمارک به خاطر سیستم کارآمد دولتی اش، تعداد زیاد محققان و کیفیت آموزشی اش پیشتاز است.
 9. هلند: با فرهنگ قوی آنلاین اش، هلند در بالای رتبه بندی مشارکت الکترونیک قرار می گیرد (که برای تعامل با دولت الکترونیک است) و خروجی های فناوری و تحقیق آن هم تقریبا در بالاترین رتبه ها قرار داد.
 10. آلمان: این کشور در بالای لیستِ ایجاد ثبت اختراع قرار می گیرد و همچنین خروجی فناوری قوی به خصوص در زمینه فناوری خودرو دارد.
 11. کره جنوبی: شاخص نوآوری جهانی می گوید بزرگترین رشد کره جنوبی در بخش تحقیق و توسعه پر رونق اش است.
 12. لوکزامبورگ: رتبه این کشور کوچک به خاطر امتیازات بالای آن در زمینه تجارت، سرمایه گذاری و آموزش است.
 13. ایسلند: کشوری که در حال احیا کردن خود از مشکلات مالی می باشد هدف اصلی خود را ذخیره سازی داده های اینترنت جهان اعلام کرده است. این کشور برای دومین سال متوالی در ردیف 13 ام لیست نوآورانه ترین کشورهای جهان قرار می گیرد.
 14. هنگ کونگ: هر چند از سال 2014 هنگ کنگ چهار رتبه سقوط داشته است اما نقش آن در اقتصاد جهان همیشه در حال رشد است.
 15. کانادا: در طول چند سال گذشته کانادا به کشور مطرحی در زمینه فناوری به خصوص در شهرهایی مثل مونترال و ونکوور تبدیل شده است.
اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید