در روز افت ۸۳۰۱ واحدی شاخص، بانک بورسی، سه سهم سیمانی، شش شرکت از گروه عرضه برق به همراه ۵ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

۱۵ معامله مشکوک در بورس دیروز!

در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام کم نوسان و با گرایش منفی آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۸۳۰۱ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۱۷۷ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۴.۴ و ۱.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به فراوری معدنی اپال کانی پارس، بانک تجارت، ملی مس، بانک ملت به همراه بانک صادرات با داد و ستد بیش از ۴۹۶، ۳۹۳، ۱۲۴، ۱۰۸ و ۱۰۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.

    در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۸ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

    در صدر این فهرست، شرکت تولید برق عسلویه مپنا حاضر در بازار دوم فرابورس با افت ۱.۹ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۶.۱ میلیون سهمی شد.

    در ادامه هم شرکت های سیمان اصفهان، نیروگاه زاگرس کوثر، آهنگری تراکتورسازی ایران، سیمان صوفیان، تولید نیروی برق دماوند، سیمان ایلام، تولید نیروی برق آبادان، زغال سنگ پرورده طبس، تولید برق ماهتاب کهنوج، بیمه پارسیان، پست بانک، ایران مرینوس، صنعتی سپاهان و توسعه مسیر برق گیلان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

    حضور پست بانک، سه سهم سیمانی، شش شرکت از گروه عرضه برق به همراه ۵ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

    منبع: بورس پرس