کاپیتان رئال مادرید در حالی برای سومین بار پیاپی جام را بالای سر برد که خطای شدیدش روی ستاره مصری لیورپول، واکنش های تندی را به همراه داشت.

رئال در دیداری جذاب و مهیج، موفق شد لیورپول را شکست دهد و سیزدهمین قهرمانی اش در اروپا را جشن بگیرد.. این افتخار در حالی رقم خورد که شاید نقطه عطف مسابقه، مصدومیت محمد صلاح در اواسط نیمه اول روی حرکت نه چندان جالب و به زعم بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی، ناجوانمردانه سرخیو راموس بود.

پس از این اتفاق، محمد صلاح تعویض شد و روند بازی نیز تغییر کرد و رئال در نهایت، با نتیجه ۳-۱ پیروزی را به ارمغان آورد. خطایی که راموس روی صلاح انجام داد، او را به شدت مصدوم کرد و حتی گفته می شود ستاره فوتبال مصر، جام جهانی را هم از دست داده است. آنچه باعث ایجاد فرضیه عمدی بودن این خطا برای مصدوم کردن صلاح شده، قفل کردن دست ستاره مصری بود؛ آن هم در شرایطی که او از تعادل کافی برخوردار نبود.

این اتفاق به ویژه برای مصری ها که بعد از ۲۸ سال به جام جهانی رسیدند و منتظر بودند تا با درخشش صلاح، یک تورنمنت رویایی را پشت سر بگذارند، بسیار ناراحت کننده بود؛ به طوری که کاربران مصری توئیتر حملات تندی را علیه کاپیتان رئال ترتیب دادند. از جمله رامز ناتان، یکی از نویسندگان ارشد سایت کینگ فوت، معروف ترین سایت فوتبال مصر، که در توئیترش با انتشار عکسی از راموس نوشت:” کثیف ترین بازیکنی که این ورزش به خودش دیده”!

مزدک میرزایی:اطمینان دارم خطای راموس عمدی بود

مصدومیت ستاره مصری در فینال لیگ قهرمانان اروپا آن هم با خطای عجیب مدافع سرشناس اسپانیایی جنجال های زیادی به راه انداخت.

در این بین شنیدن این جمله که سرخیو راموس به عمد محمد صلاح را مصدوم کرد از مزدک میرزایی دردسرهای و بازتاب های گسترده ای برای این گزارشگر سرشناس سیمای ایران در پی داشت که پیرو همین بازتاب ها با مزدک گفتگوی کوتاهی انجام دادیم، جایی که او بار دیگر تاکید کرد آن خطا از دید او عمدی تلقی می شود.

فینال کیف انتظارات را برآورده نکرد

فینال لیگ قهرمان آن بازی که انتظار می رفت از آب در نیامد به خصوص در نیمه نخست که انتظارات بیشتری از دو تیم می رفت. البته نیمه دوم کمی بازی بهتر شد به خصوص بعد از گلزنی دو تیم در همان دقایق ابتدایی که کمی جذابیت و هیجان به زمین برگشت اما در مجموع فینال کیف نتوانست انتظارات را برآورده کند تا جایی که شخصا خودم انتظارم این بود که بازی پرهیجان تری را گزارش کنم.

خروج صلاح تیری بود بر قلب لیورپول

کلیدی ترین نکته بازی اشتباهات عجیب دروازه بان لیورپول بود چون دیدن این اشتباهات از شماره یک تیمی مثل لیورپول آن هم در فینال لیگ قهرمانان عجیب بود. دو اشتباه مرگبار که به نظرم یکی از یکی سنگین تر بود عملا آب سردی بود بر پیکره لیورپول تا رویای قهرمانی لک لک ها بر باد برود. البته باید اعتراف کنم شب، شب لیورپولی ها نبود چون خروج محمدصلاح تیر اصلی بود که بر قلب آنها اصابت کرد.

اگر خطای راموس عمدی نبود پس چی بود؟

اگر خطای سرخیو راموس روی محمد صلاح را نتوان عمدی نامید باید چه صحنه و خطایی را عمدی دانست؟ (باخنده) هنوز هم نظرم این است مدافع رئال به عمد دست صلاح را قفل کرد و کشید تا باعث آسیب دیدگی این فوق ستاره مصری شود و ترسی هم از این گفته ندارم.

نه طرفدار رئال بودم نه طرفدار لیورپول

من نه طرفدار لیورپول هستم نه طرفدار رئال چون یک منچستری محسوب می شوم از همین رو جدال دیشب برای من فرقی نداشت کدام تیم قهرمان شود چون نه علاقه ای به قهرمانی رئال داشتم نه علاقه ای به قهرمانی لیورپول که همیشه طرفدارانش با یونایتد اختلافات عمده دارند. از همین رو اگر می گویم خطای راموس روی صلاح عمدی بود به این دلیل است که در تصویر کاملا مشهود بود مدافع اسپانیایی به عمد این مصدومیت را برای ستاره حریف رقم زد.در جریان بازتاب های صحبت خودم پیرامون عمدی بودن خطای راموس قرار ندارم اما باید بگویم من چیزی که به چشم دیدم و اطمینان داشتم درست است را به زبان آوردم. این نظر من بود و ممکن است به مذاق طرفداران رئال مادرید که اتفاقا کم هم نیستند، خوش نیاید از همین رو بهتر است همه به نظرات یکدیگر احترام بگذارند. همان طور که من به نظر رئالی ها احترام می گذارم که می گویند خطای راموس عمدی نبود.

گزارشگری دردسرهای خاص خود را دارد چون هر چیزی که از دهان ما خارج شود تبعاتی در پی خواهد داشت. اتفاقا حالا که حرف به این جا رسید باید بگویم اگر مثلا یک بازیکن بارسلونا این خطا را انجام می داد الان خود رئالی ها نمی آمدند بگویند این خطا صد درصد عمدی بود؟ من به عنوان گزارشگر هیچ نمی توانم خودم را راضی کنم که یک بازی فوتبال به این مهمی را خنثی گزارش کنم که خدای ناکرده تبعات منفی به خاطر اظهارنظرهایی که انجام می دهم گریبانم را نگیرد بنابراین همیشه سعی کردم واقعیت ها را بگویم حالا چه یکسری خوش شان بیاید چه نیاید.

شنیدم صلاح به جام جهانی می رسد

تا آن جا که شنیدم پزشکان تیم ملی مصر مدعی شدند محمدصلاح نیاز به سه هفته استراحت و درمان دارد بنابراین او به جام جهانی خواهد رسید. مسلما دیدن مصر بدون صلاح در جام جهانی روسیه همچون دیدن این کشور بدون اهرام ثلاثه خواهد بود چون محمد صلاح یعنی همه چیز مصر.

لیگ قهرمانان اروپا نشان داد قرعه مناسب تا چه اندازه می تواند روی سرنوشت قهرمانی یک تیم تاثیر مثبت بگذارد به همین خاطر با تجربه از این تورنمنت باشگاهی معتبر می توان گفت قصه جام جهانی و قهرمانش نیز بستگی به قرعه ای دارد که تیم های بزرگ با آن روبرو می شوند چون هر مدعی که قرعه بهتری نصیبش شود عملا ۵۰ درصد راه قهرمانی را طی کرده است. شخصا اعتقاد دارم اسپانیا، برزیل، آلمان و تا حدودی فرانسه شانس اصلی قهرمانی هستند و مابقی تیم ها از قدرت چندانی برای قهرمانی برخوردار نیستند.