رئیس اتحادیه سراجان با بیان اینکه افزایش هزینه‌های تولید و کاهش قدرت خرید، عامل اصلی کاهش تقاضا در بازار کیف است، گفت: بازار با کمبود کالا در زمینه کیف مدرسه مواجه نیست و قیمت محصولات داخلی در زمینه کیف مدرسه ۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

به گزارش رتبه آنلاین، محسن خردمند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قیمت محصولات تولید داخل نسبت به رشد تورم گران نشده اما بازار با رکود بی سابقه‌ای همراه شده و به نظر می‌رسد با توجه به نزدیکی به زمان گشایش مدارس بازار جان تازه‌ای بگیرد.

رئیس اتحادیه سراجان خاطرنشان کرد: یکی از معضلات فعلی صنف سراجان برگزاری نمایشگاه‌های کیف و فروش تابستانه است که بدون هماهنگی با اتحادیه، این دست نمایشگاه‌ها برگزار می‌شود و بازار واحدهای صنفی را تخریب می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه‌های فروش بدون هماهنگی اصناف و اتحادیه، عرضه و تقاضای صنوف را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ادامه داد: کالا به اندازه کافی در کشور تولید شده و بازار با کمبود مواجه نیست و افزایش قیمت محصولات نسبت به گذشته متاثر از افزایش هزینه‌های تامین مواد اولیه و هزینه‌های جانبی تولید بوده است.

خردمند یادآور شد: ممنوعیت واردات کالای ساخته شده از سال گذشته در کشور اجرایی شده که در زمینه عرضه و تقاضای محصول نهایی تاثیرگذار بوده اما هزینه نهایی کالا به واسطه افزایش هزینه‌های تولید رشد یافته و در کنار آن کاهش قدرت خرید مصرف‌کننده در میزان تقاضا تاثیر قابل توجهی داشته است.

رئیس اتحادیه سراجان بیان کرد: کیف‌های مدرسه تولید داخل قیمتی در محدوده ۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دارد که محصولات خارجی قیمت بسیار بالاتری از بازه قیمتی کیف‌های داخلی دارند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا سرعت رشد ارتقاء طراحی محصولات داخلی کند است، گفت: طراحی نیازمند هزینه‌کرد قابل توجهی است و برای رشد و ارتقاء طراحی نیاز است.

خردمند تاکید کرد: در شرایط فعلی تولیدکنندگان از عرضه طراحی‌های به‌روز واهمه دارند زیرا نگران عدم فروش محصولات جدید در بازار هستند.