پنج‌شنبه 31 خرداد 1403
خانهخبرکشورهایی با بیشترین تعطیلات با حقوق

کشورهایی با بیشترین تعطیلات با حقوق

 یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مشاوره منابع انسانی جهان به نام Mercer، با در نظر گرفتن مزایای شغلی یک کارمند و با احتساب ۱۰ سال سابقه کاری و پنج روز کار در هفته، مطالعاتی را در خصوص تعطیلات آنها انجام داد. نتایج این مطالعه در قالب یک رده‌بندی منتشر شد.


 ایتالیا و نیوزیلند با ۳۱ روز، مقام دهم
در نیوزیلند تمام کارمندان به ازای ۱۲ ماه کاری، حق استفاده از ۴ هفته مرخصی با حقوق را دارند. دولت ۱۱ روز را نیز به‌ عنوان تعطیلی رسمی مشخص کرده است. ایتالیا نیز در مجموع با ۳۱ روز تعطیلی با حقوق، دارای وضعیتی مشابه است.

 لتونی و جمهوری چک با ۳۲ روز، مقام نهم
کارمندان اهل چک ۲۰ روز مرخصی با حقوق دارند و تعطیلات رسمی‌شان هم ۱۲ روز است. کشور لتونی هم با ۳۲ روز در همین رده جای می‌گیرد.

 مجارستان، آفریقای جنوبی و اسلوونی با ۳۳ روز، مقام هشتم
تعطیلات در کشور مجارستان بسته به سن کارمندان محاسبه می‌شود و حداقل آن ۲۰روز است. ۲۳روز برای افراد ۳۳ساله و در نهایت ۳۰ روز برای ۴۵ساله‌ها. ۱۰روز تعطیلی رسمی هم توسط دولت مقرر شده است.

 دانمارک و کره‌جنوبی با ۳۴ روز، مقام هفتم
در دانمارک کارکنان ۲۵ روز در سال مرخصی با حقوق دارند و دولت نیز ۹روز تعطیلی رسمی مقرر کرده است. در کره‌جنوبی تعطیلات سالانه با سابقه کار و تجربه افراد محاسبه می‌شود. بعد از ۱۰ سال، ۱۹ روز تعطیلات تعلق می‌گیرد و ۱۵ روز تعطیلی هم برای افراد دیگر با سابقه‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود.

 نروژ، لوکزامبورگ، پرتغال، قبرس و اسلواکی با ۳۵ روز، مقام ششم
کارمندان این کشور‌ها با ۳۵ روز تعطیلی از خوشحال‌ترین مردم دنیا هستند. مردم نروژ و لوکزامبورگ از ۲۵ روز مرخصی با حقوق بهره‌مندند و ۱۰ روز تعطیلی رسمی دارند.

 بریتانیا، لهستان، سوئد و اسپانیا با ۳۶ روز، مقام پنجم
از آوریل ۲۰۰۹، انگلیسی‌ها از ۲۸ روز مرخصی با حقوق و ۸ روز تعطیلی رسمی برخوردار شده‌اند. لهستانی‌ها حق دارند از ۲۶ روز تعطیلی با حقوق و ۱۰ روز تعطیلی رسمی استفاده کنند.

 یونان با ۳۷ روز، مقام چهارم
کارکنان یونانی ۲۵ روز تعطیلی در سال دارند و این در صورتی است که ۱۰ سال سابقه کار نزدِ یک کارفرما یا ۱۲ سال سابقه کار نزد کارفرمایان متفاوت داشته باشند. تعطیلات رسمی این کشور نیز ۱۲ روز است.

 جمهوری مالت و اتریش با ۳۸ روز مقام سوم
اهالی مالت ۱۴ روز تعطیلی رسمی و ۲۴ روز مرخصی با حقوق دارند. البته نباید فراموش کرد که آنها ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند. اتریشی‌ها نیز دارای ۲۵ روز مرخصی با حقوق و ۱۳ روز تعطیلی رسمی هستند.

 فنلاند، فرانسه و روسیه با ۴۰ روز، مقام دوم
فنلاندی‌ها و فرانسوی‌ها پنج هفته تعطیلات در سال دارند. دولت‌شان ۱۰روز تعطیلی رسمی مقرر کرده و کارکنان ۳۰‌روز مرخصی با حقوق دارند. این دو کشور به‌صورت مشترک رده دوم لیست را اشغال کرده‌اند.

 برزیل و لیتوانی با ۴۱ روز، مقام اول
کارکنان برزیلی ۳۰ روز مرخصی با حقوق در سال، علاوه بر ۱۱ روز در نظر گرفته شده برای تعطیلات رسمی دارند. این کشور با ۴۱ روز تعطیلی در سال در رده اول جای گرفته است.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید