سه‌شنبه 8 خرداد 1403
خانهخبراجتماعی و شهریکشف ۴ تن سیب زمینی قاچاق

کشف ۴ تن سیب زمینی قاچاق

ماموران گمرک در بازرسی از کامیون ها موفق به کشف چهار تن و ۲۰۰ کیلوگرم سیب زمینی شدند که سودجویان قصد داشتند به شکل غیرمجاز آن را از طریق مرز پرویزخان از کشور خارج کنند.

به گزارش رتبه آنلاین از ایرنا، مرادعلی تاتار اظهارداشت: قاچاقچیان قصد داشتند با جاسازی این مقدار سیب زمینی در قالب سایر محموله های صادراتی تره بار آن را به عراقصادر کنند که با رصد و هوشیاری ماموران گمرک ، موفق به خروج این محموله کالای ممنوع از کشور نشدند.

فرماندار قصرشیرین بیان کرد: ماموران گمرک پرویزخان پس از کشف این کالای قاچاق، نسبت به توقیف کامیون و تشکیل پرونده برای متخلفان اقدام کردند و پرونده این متخلفان برای سیر مراحل قضایی و صدور حکم نهایی به دستگاه قضا ارسال شد.

به گفته تاتار، قرار است سیب زمینی های کشف شده با قیمت تعادلی هر کیلوگرم یک هزار و 500 تومان با نظارت اداره صنعت معدن و تجارت ، اتاق اصناف و فرمانداری بین مردم توزیع شود.
وی اضافه کرد که با دستور وزیر صنعت معدن و تجارت ، صادرات سیب زمینی ، خوراک دام و طیور و گوجه و رب گوجه فرنگی ممنوع اعلام شده است.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه ، با عراق 186 کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز ، 2 معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این 2 مرز انجام می شود.

بیش از 54 درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.

منبع:اقتصادآنلاین

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید