مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ مرداد ماه) در نواحی شمالی و شرقی کشور خبر داد.

به گزارش رتبه آنلاین، احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز(۱۵ مردادماه) در استان‌های ساحلی دریای خزر و استان اردبیل بارش باران گاهی وزش باد و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: شدت بارش امروز(۱۵ مرداد ماه) در استان‌های گیلان و مازندران خواهد بود. امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ مرداد ماه) کاهش دما در نواحی شمالی و شرقی کشور بین ۴ تا ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل به تناوب تا روز شنبه (۱۹ مرداد ماه) به‌صورت پراکنده ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا (۱۶ مرداد ماه) در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، کردستان و همدان و در روز شنبه (۱۹ مردادماه) در ساعات بعدازظهر در شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وظیفه در ادامه گفت: طی سه روز آینده به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و برخی مناطق هرمزگان رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. در پنج روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید خواهد بود. این وضعیت طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ مرداد ماه) شدیدتر است و در منطقه زابل به‌صورت طوفان گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و شب در استان‌های خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، جنوب سمنان، قم، جنوب و غرب تهران، قزوین، البرز، مرکزی، کرمان، شمال و شرق اصفهان، یزد و آذربایجان شرقی نیز وزش بادهای شدید موقتی و احتمال خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

به گفته وی طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ مردادماه) دریای خزر، مرکز و شرق خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. شرق دریای عمان نیز در چهار روز آینده مواج خواهد بود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (۱۶ مرداد ماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری در بعدازظهر همراه با وزش باد گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. دمای تهران در گرمترین زمان به ۳۹ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۵ درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت پنج شنبه (۱۷ مردادماه) صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و خنک ترین زمان ۳۸ درجه سانتیگراد و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.