در روزی که شاخص کل در رقم یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد ماندگار شد، دو علامت منفی و دو علامت مثبت در معاملات دیده شد.
پیش بینی بورس چهار‌شنبه 26 خرداد/ سنگینی سمت نزولی بازار

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، برای پیش بینی بورس امروز –چهار‌شنبه ۲۶ خرداد- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس ۴۴ واحد نزول کرد و به رقم یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۲ هزار و ۹۴۶  واحد پائین آمد و در رقم ۳۷۳ هزار و ۳۷۴ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۹۸ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۳۷۴ واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، ۱۰۵ نماد رشد قیمت و ۳۰۴ نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، ۲۳ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۶۶ درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت‌های معدنی دماوند (کدما)، فراورده‌های نسوز آذر (کاذر) و شرکت تامین ماسه ریخته‌گری (کماسه) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های بیمه کوثر (کوثر)، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) و توکاریل (توریل) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای سصفها (سیمان اصفهان)، سکرد (سیمان کردستان) و تکشا (شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت قند شیروان (قشیر)، رایان هم افزا (رافزا) و فرابورس ایران (فرابورس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز سه‌شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌چهار‌شنبه است. در پایان معاملات روز سه‌شنبه بازار با مازاد عرضه هزار و ۵۶۴ میلیارد تومانی بسته شد که نسبت به روز قبل ۶۸ میلیارد تومان کاهش یافته است.

پیش بینی بورس

کاهش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات سه‌شنبه ۱۵۶ نماد صف فروش و تنها ۱۵ نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه ۴۴ درصد کاهش یافت و در رقم ۱۵۸ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۰ درصد کاهش یافت و هزار و ۷۲۲ میلیارد تومان شد. بدین ترتیب رقم مازاد عرضه بازار به هزار و ۶۳۲ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در ۵۴ روز کاری گذشته از ۸ فروردین به این سو است.

بیشترین تقاضاها

شرکت لیزینگ کارآفرین (با نماد معاملاتی ولکار) با صف‌ خرید ۱۰۳ میلیارد تومانی برای چهارمین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از ولکار ، فتوسا (تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان) و توریل (توکا ریل) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به خزر (فنرسازی زر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۷۷ میلیارد تومانی داشت. پس از خزر، سنیر (سیمان سفید نی‌ریز) و ثنوسا (نوسازی و ساختمان تهران) بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

روز گذشته روند شاخص کل در ۹۰ دقیقه ابتدایی صعودی بود و در ۲ ساعت بعدی نزولی شد و به همان میزان که رشد کرده بود پائین آمد. به عبارت دیگر روند شاخص مشابه جزر و مد بود و در دو نیمه متفاوت ۵ هزار واحد بالا رفت و ۵ هزار واحد پائین آمد. دیروز قیمت سهام نمادهای بزرگی چون کگل، فولاد، فارس، خودرو، خساپا و شپنا افزایش یافت و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و در مقابل قیمت نمادهایی مثل سصفها، فملی، وامید، تاپیکو، سکرد و رمپنا کاهش یافت و بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند.

در روزی که شاخص کل در رقم یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد ماندگار شد، دو علامت منفی و دو علامت مثبت در معاملات دیده شد.

از طرفی رقم مازاد عرضه بازار برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت و با کاهش ۴ درصدی –معادل ۶۸ میلیارد تومان- به رقم هزار و ۵۶۴ میلیارد تومان رسید. این در حالی است که سه هفته قبل رقم مازاد عرضه بیش از ۳ هزار میلیارد بود. افت مازاد عرضه نشانه‌ای مثبت برای سهام داران است. علاه بر این روز گذشته ارزش معاملات خرد با رشد ۲ درصدی به رقم ۴ هزار و ۸۲ میلیارد تومان رسید.

اما از سوی دیگر ۲ نشانه منفی نیز در بازار سهام دیده می‌شود. روند خروج سهام داران برای ششمین روز ادامه یافت و ارزش پول حقیقی خروجی بازار ۳۴۲ درصد افزایش داشت و به ۵۷۹ میلیارد تومان رسید. همچنین شاخص هم وزن نیز باز هم نزول کرد. دیروز شاخص هم وزن ۲ هزار و ۹۴۶ واحد افت کرد و در سطح ۳۷۳ هزار و ۳۷۴ واحدی ایستاد که کمترین رقم در ۱۴۰ روز کاری گذشته از ۲۷ آبان سال ۱۳۹۹ به این سو است. با این حال علامت‌های منفی بازار پرقدرت‌تر از علامت‌های مثبت هستند و به نظر می‌رسد بتوانند امروز شاخص‌های بازار سهام را قرمزپوش کنند.

پیش بینی بورس