پیش‌بینی بورس برای فردا یکشنبه ۳۱ مردادماه با توجه به تعطیلات کرونایی به کدام سمت و سو خواهد بود؟

به گزارش رتبه آنلاین از تازه‌نیوز، با توجه به روند هفته گذشته بازار سهام و رسیدن شاخص به محدوده ۱٫۵ میلیون واحدی، پیش‌بینی کارشناسان از بازار بورس فردا یکشنبه ۳۱ مرداد به چه صورت است؟

هفته گذشته عمده نمادهای شاخص‌ساز روندی مثبت و صعودی داشتند. همچنین روند مثبت شاخص کل هم‌‌وزن و تحرکات مثبت نمادهای کوچک بازار نشان می‌دهد نسبت به قبل جریان نقدینگی در این نمادها روان‌تر شده است. اما همچنان شاهد گردش سرمایه در بین صنایع مختلف در بازار هستیم. همین مساله باعث شده است تا روند شارپی در بازار شکل نگیرد و ارزش معاملات رشد گسترده‌ای را نداشته باشد.

با شروع تعطیلات، کارشناسان بازار سهام پیش‌بینی کردند روند بازار مانند هفته‌های گذشته صعودی باشد و نمادهای شاخص‌ساز تعیین کننده جهت کلی بازار باشند. همچنین برخی دیگر از کارشناسان بازار سهام امیدواری بیشتری را نسبت به تحرکات مثبت نمادها و گروه‌های کوچک بازار داشتند.

درباره روند بازار بورس فردا یکشنبه ۳۱ مرداد هم محمد آرام بنیار، کارشناس بازار سرمایه به تجارت‌نیوز می‌گوید: روند کلی بازار به نظر می‌رسد مثبت باشد. او می‌گوید: بیشتر متغیرهای اثرگذار بر تحرکات بازار سرمایه در هفته گذشته تغییرات زیادی را نداشتند و ثابت ماندند.

آرام بنیار همچنین افزود: تایید صلاحیت وزرای پیشنهادی با توجه به گرایشاتی که نسبت به قیمت‌گذاری دستوری و بازار سرمایه دارند فردا بر روی بازار موثر خواهد بود. همچنین اگر احسان خاندوزی به عنوان وزیر اقتصاد انتخاب شود به دلیل نظرات مثبت نسبت به بازار سهام و مخالفت با قیمت‌گذاری دستوری به نظر می‌رسد سیگنال‌های مثبتی را به بازار بدهد.

این کارشناس بازار در بخش دیگری درباره روند شاخص کل در بازار فردا گفت: شاخص کل با توجه به پیش‌بینی مثبت از بازار سرمایه، به نظر می‌رسد محدوده ۱٫۵ میلیون واحدی را رد کند. وی تاکید کرد: برآیند کلی از بازار نشان می‌دهد، شرکت‌های بنیادی بزرگ و بزرگ می‌توانند پیشتاز بازار فردا باشند.