پیرزن ویتنامی که دارای بلتدترین مو در جهان است که طول آن به ۳ متر می‌رسد.


قبلا افراد زیادی را دیده‌ایم که مو‌های خود را خیلی بلند کرده‌اند، اما این زن ۸۱ ساله مو های ژولیده ۳ متری خود را بافته و مانند یک مار روی سرش جمع می‌کند.

او ادعا می‌کند از ۲۲ سال پیش بلندکردن مویش را شروع کرده است. موهای او اخیرا به صورت ویروسی در شبکه‌های اجتماعی ویتنام منتشر شده و مردم را متعجب می‌کند که چطور یک زن ۸۱ ساله می‌‎تواند با این موهای بلند ژولیده زندگی کند.

اما این زن می‌گوید که این گزینش او نبوده و موهای او تا سال ۱۹۹۵ طبیعی بود تا این که متوجه شد موهایش در پشت سر به هم گره خورده‌اند، او سعی کرد آن‌ها را با شانه باز کند، اما فایده‌ای نداشت بنابراین آن‌ها را کوتاه کرد. بااین حال دوباره به همین شکل رشد کرد و هرچه بلندتر شد ضخیم‌تر شد. بعد از چندین بار کوتاه کردن تصمیم گرفت اجازه دهد به همین شکل رشد کنند و امروز بعد از ۲۲ سال او سه متر مو دارد.

همانطور که می‌توانید تصور کنید زندگی با چنین موهایی بسیار سخت است. این مو‌ها او را مجبور می‌کند تا آن‌ها را روی سرش بگذارد و وقتی بیرون میرود با چیزی بپوشاند، زیرا مردم  می‌خواهند آن را لمس کنند و بچه‌ها سوالات زیادی می‌پرسند. شامپو کردن مو‌ها حداقل یک ساعت و خشک شدنشان ممکن هست یک روز طول بکشد.