پر سودترین سهم های بورسی امروز

امروز سهامداران شرکت‌های کربن ایران، ایران تایر و سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، صنایع چوب خزر کاسپین و بیمه کوثر در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با افت ۲۵هزار و ۱۶۸واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۲هزار و ۴۴واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۹میلیارد و ۶۲۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۱۳هزار و ۲۹۸میلیارد تومان در یک میلیون و ۵۹۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.​

بر این اساس سهامداران شرکت‌های کربن ایران، ایران تایر و سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن، کشاورزی و دامپروی مگسال و فنرسازی زر بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۵۳۱میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۹۵۴میلیارد تومان در ۸۱۲هزار نوبت، آیفکس ۱۰۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۹۷۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، صنایع چوب خزر کاسپین و بیمه کوثر بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره، برق و انرژی پیوند گستر پارس و توسعه خدمات دریایی و بندری سینا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.