بورس نمایه

قائم مقام کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: از آنجایی که بازار سرمایه مبتنی بر میزان عرضه و تقاضاست، لذا هرگونه اعمال محدودیت در قیمت‌گذاری باعث قفل شدن فرآیند بازار خواهد شد.

به گزارش رتبه آنلاین از مشرق، محمدرضا دهقانی، قائم مقام کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در برنامه «گفتگوی اقتصادی» اظهارکرد: سعی دولت و مجلس بر این است که جریان نقدینگی را به سمت بازار سرمایه هدایت کنند.

وی با اظهار اینکه بازار سرمایه وضعیت چندان خوبی ندارد و از کمبود نقدینگی رنج می برد گفت: در حال حاضر ۵۰ تا ۶۰ سهام ها امکان نقدشوندگی ندارند و سرمایه گذاران هم برای خروج از این بازار امکان فروش سهام خود را ندارند که یکی از دلایل آن کاهش نقدشوندگی سهام هاست.

دهقانی با بیان اینکه وضعیت بورس از کرونا قرمزتر است افزود: از آنجایی که بازار سرمایه مبتنی بر میزان عرضه و تقاضاست لذا هرگونه اعمال محدودیت در قیمت گذاری همان دخالت در بازار محسوب می شود و باعث قفل شدن فرآیند بازار خواهدشد.

قائم مقام کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با تأکید بر اینکه مشکل بازار سرمایه با تغییر دامنه نوسان بازار حل نمی شود گفت: پیشنهادات دولت و مجلس می تواند به بورس کمک کند اما راه حل نهایی نیست و راه حل نهایی باید از سوی خود بازار و تغییر در متغیرهای کلان اقتصادی اعمال شود.

دهقانی همچنین از مسئولان درخواست کرد که هیچ اظهارنظر و مشاوره ای درخصوص زمان ورود و خروج از بازار سرمایه و پایین و بالا بودن قیمتها ارائه ندهند و این را بر عهده شرکت های سرمایه گذاری بگذارند و وارد مباحث بنیادی تری چون هدایت سرمایه ها به بخش مولد و افزایش تولید در داخل شوند.