بورس
 پس از انتشار اخباری پیرامون احیای برجام بورس پایتخت بیش از ۱۱ هزار واحد ریزش کرد که بیشترین میزان ریزش در سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۱۱ هزار و ۶۴۸ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۸۲ هزار و ۸۷۴ واحد رسید. به نظر می‌رسد اصلی‌ترین عامل افت شدید شاخص بورس کاهش قیمت دلار تحت تاثیر اخبار مثبت درباره احتمال بازگشت ایران و ایالات متحده به برجام است.

شاخص هم وزن نیز هزار و ۵۳۳ واحد پایین آمد و در سطح ۴۴۱ هزار و ۱۱۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۱۱۹ واحد افت کرد و به رقم ۱۸ هزار و ۳ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

«فولاد»، «فملی» و «شستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و اپال و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز رافزا، بپیوند و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افت ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۵ هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهار‌شنبه ۳٫۷ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز ۳۵ درصد کاهش یافت و به رقم ۲ هزار و ۵۰۳ میلیارد تومان رسید.

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز چهار‌شنبه یک درصد کاهش یافت و به رقم ۹۹ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۳۹ درصد افزایش یافت و ۲ هزار و ۹۴۶ میلیارد تومان شد.