شنبه 1 اردیبهشت 1403
خانهخبراقتصادیواکنش بورس به احتمال احیای برجام +اینفو

واکنش بورس به احتمال احیای برجام +اینفو

بورس
 پس از انتشار اخباری پیرامون احیای برجام بورس پایتخت بیش از 11 هزار واحد ریزش کرد که بیشترین میزان ریزش در سال 1400 است.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 11 هزار و 648 واحدی به رقم یک میلیون و 282 هزار و 874 واحد رسید. به نظر می‌رسد اصلی‌ترین عامل افت شدید شاخص بورس کاهش قیمت دلار تحت تاثیر اخبار مثبت درباره احتمال بازگشت ایران و ایالات متحده به برجام است.

شاخص هم وزن نیز هزار و 533 واحد پایین آمد و در سطح 441 هزار و 114 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 119 واحد افت کرد و به رقم 18 هزار و 3 واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

«فولاد»، «فملی» و «شستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و اپال و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز رافزا، بپیوند و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افت ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 5 هزار و 136 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهار‌شنبه 3.7 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 35 درصد کاهش یافت و به رقم 2 هزار و 503 میلیارد تومان رسید.

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز چهار‌شنبه یک درصد کاهش یافت و به رقم 99 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 39 درصد افزایش یافت و 2 هزار و 946 میلیارد تومان شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید