کارشناس بازار سرمایه گفت: فضای انتخابات سبب شده است که سهامداران بیشتر به سمت هشتگ‌ها بروند تا صدای آن‌ها بیشتر شنیده شود.

به گزارش رتبه آنلاین، مهدی میرزایی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به دست به دست شدن هشتگ‌هایی در خصوص ضرر و زیان بازار سرمایه در فضای مجازی که به تازگی راه اندازی شده است در پاسخ به این پرسش که مطالبات سهامداران از ایجاد چنین هشتگ‌هایی چیست؟ اظهار کرد: مشخص است که شاخص بورس از مرداد ماه تا اکنون تقریبا ۵۰ درصد کاهش داشته است و افت ارزش سهام مردم در نماد‌های بزرگ مانند شستا، شپنا، سهام خودرویی و دیگر سهام‌ها حتی به بیش از ۷۰ الی ۸۰ درصد رسیده است؛ طبیعی است که مردم از این وضعیت ناراضی و به دنبال جبران ضررهایشان هستند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه افزود: اما چیزی که باعث شد مردم بیشتر بخواهند به سمت هشتگ‌ها و اعتراضات این چنینی بروند این موضوع است که در تابستان و بهار سال گذشته برخی از مسئولان اعلام کردند که مردم همه چیز را به بورس بسپارند و از این طریق از مردم برای سرمایه گذاری به بورس دعوت شد.

    او افزود: مردم نیز بر اساس اعتمادی که داشتند وارد بورس شدند و زمانی که با زیان برخورد کردند، مسبب آن را مسئولان می‌دانستند. همین موضوعات سبب می‌شود که چنین اعتراضاتی شکل بگیرند.

    میرزایی در ادامه بیان کرد: البته باید به این نکته اشاره کرد که فضای انتخابات سبب شده است که سهامداران بیشتر به سمت هشتگ‌ها و اعتراضاتی به این شکل بروند تا کاندید‌اها صدای آنان را از این طریق بشنوند تا در برنامه‌های خود به بورس نیز توجه ویژه داشته باشند

    او در ادامه اظهار کرد: این را نیز باید گفت، که این هشتگ‌ها خیلی کار خاصی را نمی‌توانند انجام دهند، زیرا لازمه بهبود شرایط بازار ایجاد یک سری اصلاحات است و این اصلاحات به سرعت ایجاد نمی‌شود و قطع به یقین زمان بر خواهد بود.

    این کارشناس بازار سرمایه در آخر گفت: برخی نهاد‌های حقوقی هستند که در به وجود آمدن وضعیت فعلی بازار سرمایه بی تقصیر نیستند، براین اساس باید در محیط قانونی بازار سرمایه تغییراتی از جمله شفافیت ایجاد شود.

    منبع: باشگاه خبرنگاران جوان