یکشنبه 6 اسفند 1402
خانهخبررویدادهاهشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش کودک کار خود را آغاز کرد

هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش کودک کار خود را آغاز کرد

 

هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش کودک(۴ تا ۱۱ سال) با معرفی کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر جمکران و ارسال این آثار به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور از اسفندماه سال گذشته، کار خود را آغاز کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از خبرگزاری فارس، هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش کودک(4 تا 11 سال) با معرفی کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر جمکران و ارسال این آثار به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور از اسفندماه سال گذشته، کار خود را آغاز کرد.

بر اساس فراخوان منتشر شده، امکان شرکت برای کودکان در این بخش به 2 روش تصویرسازی (نقاشی) از جذاب‌ترین بخش کتاب و همچنین ضبط و ارسال فایل ویدئویی از معرفی کتاب‌ها همراه با خوانش جذاب ترین بخش‌های کتاب، پیش‌بینی شده که با اعلام دبیرخانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، روند ارسال برگه‌های نقاشی مخصوص شرکت در بخش کودک این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور انجام شده و علاقه‌مندان شرکت در این بخش از جشنواره می‌توانند از ابتدای خرداد ماه با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، برای دریافت و تکمیل این برگه‌ها اقدام کنند.

برگه‌های نقاشی طراحی شده برای شرکت کنندگان در بخش کودک این جشنواره، دارای کد 6 رقمی کتابخانه عمومی، بخش اطلاعات شخصی شرکت کننده شامل نام و نام خانوادگی، سن، جنسیت، شماره ملی است. همچنین در این برگه بخشی تعبیه شده تا شرکت کنندگان عنوان کتاب، داستان و شماره صفجه‌ای که نقاشی خود را بر اساس آن کشیده‌اند، در آن ثبت کنند.

لازم به ذکر است منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، علاوه بر ارائه در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، در پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس iranpi.ir به صورت الکترونیکی قابل دریافت است.

یادآور می‌شود پس از واگذاری جشنواره کتابخوانی رضوی به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در ششمین دوره برگزاری این جشنواره بیش از 50 هزار نفر و در هفتمین دوره این جشنواره در سال گذشته بیش از 150 هزار نفر در بخش نقاشی کودکان این جشنواره شرکت کردند.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید