بورس

در معاملات روز یکشنبه ارزش صف‌های فروش نسبت به پایان روز گذشته ۵ درصد افزایش یافت و ۵ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان شد که بالاترین رقم در ۲۹ روز کاری گذشته از ۱۰ اسفند به این سو است.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۹ هزار و ۴ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۲۴ هزار و ۷۷۸ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۹۰۱ واحد پائین آمد و در سطح ۴۳۲ هزار و ۴۵۸ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۶۰ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۸۲۰ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فولاد»، «فملی» و «شستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس ساراب صدرنشین است و اپال و سیتا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز بگیلان، آریا و غگیلا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

خروج پول حقیقی

در روز یکشنبه بار دیگر شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار به ۴۵۷ میلیارد تومان بالغ شد. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را سهام بانک پاسارگاد (وپاسار) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۳۰ میلیارد تومان بود. پس از وپاسار، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و وملل (موسسه اعتباری ملل) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

افت ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۶ هزار و ۵۵۹ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه ۴۵ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۰ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم هزار و ۱۵۱ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در ۱۶ ماه گذشته است.

دراکوایران ببینید:رکوردشکنی بورس در روند رکودی

کاهش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز شنبه ۸ درصد کاهش یافت و در رقم ۵۵ میلیارد تومان ایستاد که پائین‌ترین رقم در ۱۹ روز معاملاتی گذشته از ۲۴ اسفند تاکنون است.

ارزش صف‌های فروش نیز ۵ درصد افزایش یافت و ۵ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان شد که بالاترین رقم در ۲۹ روز کاری گذشته از ۱۰ اسفند به این سو است.

امروز شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید ۳۹ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و سدشت (سیمان دشتستان) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به بنو (بیمه تجارت نو) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۲۰۱ میلیارد تومانی داشت. پس از بنو، کویر (فولاد کویر) و خساپا (خودروسازی سایپا)  بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس 29 فروردین