شرکت آفریقایی New World Wealth لیستی از ۱۰ کشور که بیشترین تعداد مهاجرت را در میان میلیونرها داشته‌اند، معرفی کرد.

به گزارش رتبه آنلاین، این رده‌بندی براساس سرشماری از میلیونرهایی انجام شده است که سال ۲۰۱۵ کشور خود را ترک کرده‌اند. از میان دلایل ذکر شده، نابسامانی‌های سیاسی و قوانین سخت مالیاتی از مهم‌ترین عوامل این مهاجرت‌ها است. میلیونر‌ها برای فرار از پرداخت مالیات‌های سنگین و ترس از سرمایه‌گذاری به کشور‌هایی با شرایط مناسب‌تر مهاجرت می‌کنند.

کشور فرانسه امسال با مهاجرت ۱۰هزار میلیونر از میان ۳۲۳ هزار نفر در رتبه اول قرار گرفت. مقصد این میلیونرها کشور‌های بریتانیا، آمریکا، کانادا و استرالیاست.

چین نسبت به رده‌بندی سال گذشته وضعیت بهتری دارد. این کشور با حدود ۹هزار میلیونری که سال ۲۰۱۵ از این کشور خارج شدند در رتبه دوم قرار گرفته است.

با فاصله زیاد از چین، کشور ایتالیا قرار دارد. این کشور نیز با مهاجرت حدود ۶ هزار نفر در جایگاه سوم بی‌توجه‌ترین کشور‌ها به میلیونرها جای گرفته است.

سال گذشته نیز این شرکت آفریقایی رده‌بندی مشابهی را از کشور‌ها منتشر کرد که نشان می‌داد کدام کشور‌ها بین سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ بیشترین مهاجرت را در میان میلیونرها داشته‌اند.

چین در رتبه اول

میلیونرهای چینی بیشترین تعداد مهاجرت بین سال‌های ٢٠٠٠ تا ٢٠١۴ را داشته‌اند. تعداد میلیونر‌های چینی که کشور خود را ترک کرده‌اند به حدود ۹۱هزار نفر می‌رسد. هند با فرار نزدیک به ۶۱هزار نفر از میلیونر‌های خود در جایگاه دوم قرار گرفته است. در میان کشور‌های اروپایی، فرانسه سومین کشور بدنام این لیست است.

۴۲هزار میلیونر فرانسوی کشور خود را بین سال‌های ٢٠٠٠ تا ٢٠١۴ ترک کردند که نشان‌دهنده بی‌توجهی دولت فرانسه نسبت به ثروتمندانش است. موج مهاجرت میلیونرها در فرانسه از سال ١٩٩۵ به دلایل مالیاتی شروع شد و با اعمال سیاست‌های جدید مالیاتی از سوی دولت، همچنان ادامه دارد. به‌عنوان مثال جرارد دیپاردیو، هنرپیشه فرانسوی که جریان پناهنده شدن او به کشور روسیه به دلیل فرار از پرداخت مالیات در رسانه‌ها پیچید.

براساس ارزیابی‌ها، کشور چین سه تا شش برابر نسبت به فرانسه میلیونر‌های بیشتری دارد، با این وجود نسبت میلیونرهای مهاجر به کل میلیونرها در فرانسه بسیار بیشتر از چین است.

اتحادیه اروپا، مقصد میلیونر‌های جهان

اما مقصد این میلیونرها کجاست؟ شرکت New World Health، لیست کشورهایی را که پذیرای این میلیونرها هستند نیز مشخص کرده است. مقصد بیشتر این میلیونر‌ها که از کشور خود فرار کرده‌اند، کشور‌های عضو اتحادیه اروپاست. البته بیشتر میلیونرهای چینی کشور‌های آمریکایی و سنگاپور را انتخاب می‌کنند. میلیونرهای هندی هم کشورهای خلیج فارس، آمریکا و بریتانیا را ترجیح می‌دهند.

ثروتمندان فرانسوی نیز به سوییس، لوکزامبورگ و اتحادیه اروپا مهاجرت می‌کنند. کشورهایی که با فرانسه مرز مشترک دارند، قوانین مالیاتی راحت‌تری نسبت به فرانسه دارند و پناهگاه میلیونرهای فرانسوی هستند.

فقط در کشور بریتانیا و در شهر لندن ۲۲۵میلیونر فرانسوی زندگی می‌کنند. البته فرانسوی‌های مقیم لندن، بیشتر برای دستیابی به فرصت‌های کاری بهتر به این شهر مهاجرت می‌کنند.

با این حال حجم زیادی از مهاجرت میلیونرها در فرانسه به خاطر سیاست‌های سخت‌گیرانه مالیاتی این کشور است. نخستین مقصد میلیونرهای فرانسوی کشور بلژیک است.

مترجم: گلنوش محب علی