میزان فروش فولاد مبارکه، مس، فولاد خوزستان در بورس

ارزش فروش ۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی بورس طی یازده ماه امسال از ۲۷۶هزار میلیارد تومان عبور کرد. این رقم ۹۳درصد بیش از مدت مشابه سال قبل بوده است.

به گزارش رتبه آنلاین از ایمیدرو، فروش ۲۷۶هزار میلیارد تومانی شرکت های معدن و صنایع معدنی در بورس مبارکه، ملی مس، فولاد خوزستان اول تا سوم شدند

مجموع ارزش فروش شرکت های حاضر در بورس تهران به ۲۷۶ هزار و ۶۶۸ میلیارد تومان رسید که در برابر فروش مدت مشابه سال قبل رشد ۹۳درصدی داشته است.

در میان این شرکت ها، فولاد مبارکه با فروش ۶۶.۲ هزار میلیارد تومان رتبه نخست را در اختیار گرفت و پس از آن ملی مس با فروش ۳۴.۶ هزار میلیارد تومان در رتبه دوم ایستاد. شرکت فولاد خوزستان با ۲۶.۸هزار میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفت و شرکت های گل گهر با ۲۵.۴هزار میلیارد تومان و چادرملو با ۲۲.۳هزار میلیارد تومان رتبه چهارم و پنجم پرفروش ترین های معدن و صنایع معدنی را در اختیار گرفتند.

فروش ۳۶هزار میلیارد تومانی بهمن ماه

در همین حال این تعداد شرکت در ماه گذشته (بهمن ماه) به فروش ۳۶.۵ هزار میلیارد تومانی دست یافتند که این رقم رشد ۷درصدی ماهانه و ۱۵۶درصدی نسبت به بهمن سال ۹۸ یافته است.

۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس، ۳۲درصد از فروش کل شرکت های بورسی را تشکیل می دهد. در همین حال ارزش سهام شرکت های این گروه، حدود ۲۳ درصد ارزش بازار است.