یک کارشناس بازار سرمایه چشم انداز نیمه دوم سال جاری را مثبت دانست و افزود: احتمال اینکه شاخص به ۲میلیون برسد بسیار زیاد است.

به گزارش رتبه آنلاین، از جمله وعده‌های انتخاباتی ابراهیم رئیسی این بود که در ۱۰ روز ابتدایی به ۳ موضوع مهم بازار سرمایه، بازار مسکن و رشد تولید رسیدگی کند.

مصطفی صفاری، مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان، ضمن بیان اظهارات بالا افزود: بورس در زمره بازارهای forward looking قرار دارد، به این معنا که به آینده نگاه می‌کند و با گذشته کار چندانی ندارد. مانند رانندگی که یک آینه کوچک برای دیدن عقب و یک شیشه بزرگ برای توجه به جلو در نظر گرفته شده.

وی ادامه داد: بنابراین موضع گیری تیم اقتصادی آقای رئیسی باعث شد تا شاخص بورس از یک میلیون و صد هزار واحد به بالای یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برسد که به اعتقاد من این روند صعودی ادامه‌دار خواهد بود.

صفاری در ادامه افزود: رشد بازار سرمایه در نیمه دوم سال بیشتر نیز خواهد شد چرا که عملکرد شرکت ها شفاف تر شده و باعث بالاتر رفتن شاخص بورس می شود. البته ناگفته نماند کابینه انتخابی نیز تاثیر بسزایی در این روند دارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا کف سازی لازم برای تداوم روند صعود بازار انجام شده است، گفت: به اعتقاد من انجام شده چرا که نقدینگی در کشور رشد چشمگیری داشته (‌حدود ۴۰ درصد) بنابراین این حجم از     سرازیر شده در کشور باید مدیریت شود در غیر این‌صورت تاثیر خود را روی افزایش قیمت کالاها یا ارز خواهد گذاشت که در هر دو حالت باعث افزایش تورم می شود.

صفاری با تاکید بر اینکه هدایت نقدینگی موجود به سمت بازار سرمایه فرصت خوبی برای افزایش شاخص خواهد بود، اعلام کرد: با پیش گرفتن این سیاست، بورس به طور قطع روند افزایشی خود را حفظ کرده و مانند مرداد ماه سال گذشته ریزش نخواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه چشم انداز نیمه دوم سال جاری را مثبت دانست و افزود: احتمال اینکه شاخص به ۲میلیون برسد بسیار زیاد است.

منبع: بازار