ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر گفت: مصرف سرانه برق خانگی در این استان سالانه ۱۱ هزار و ۶۴۰ کیلووات است که این آمار بالاترین میزان مصرف برق در کشور را نشان می دهد.

 به گزارش رتبه آنلاین از خبرآنلاین، امرالله پاراد در نشست بررسی وضعیت برق استان بوشهر افزود: این استان با وجود اینکه ۱٫۲ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده سهم آن از پیک بار مصرف برق کشور بیش از سه برابر و به میزان ۳٫۵ درصد و سرانه مصرف خانگی آن در سال نیز ۱۱ هزار و ۶۴۰ کیلووات است.

وی یادآورشد: سال گذشته در اوج گرما پیک توزیع مصرف برق در استان بوشهر یکهزار و ۶۰۸ مگاوات و پیک کل مصرف برق استان بوشهر نیز در مرداد ماه به میزان یکهزار و ۹۳۰ مگاوات ثبت شد.
پاراد با اشاره به وجود ۴۴۷ مشترک برق خانگی در استان بوشهر اظهار کرد: ۸۰ درصد برق مصرفی استان بوشهر در بخش سرمایشی و بویژه کولرهای گازی است که پیش بینی می‌شود پیک مصرف برق در تابستان امسال نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته باشد.
وی تاکید کرد: چنانچه دمای کولرها بین ۲۳ تا ۲۶ درجه سانتیگراد تنظیم شود می توان براحتی میزان پیک مصرف برق در استان بوشهر را که اوج آن در سال گذشته به میزان یکهزار و ۶۰۸ ثبت شد را به میزان ۲۰ درصد کاهش داد.
پاراد با اشاره به کاهش خاموشی‌ها در استان اظهار کرد: بر اساس برنامه چشم‌انداز ۱۴۰۴ خاموشی‌ها در شبکه برق رسانی استان بوشهر به ازای هر مشترک در سال به ۸۰ دقیقه کاهش می‌یابد و تلفات برق به ۸درصد و میزان مراجعه های مشترکان نیز باید به صفر برسد.
وی ادامه داد: آلودگی ناشی از ریزگردها و مه نمکی مناطق ساحلی مانند استان بوشهر استهلاک تجهیزات و شبکه را بسیار بالا برده که این امر می طلبد اعتبار نوسازی شبکه و تجهیزات برق استان بوشهر افزایش یابد.