بازار طلا و سکه امروز با کاهش قیمت همراه بود، این در حالی است که قیمت ارز در بانک‌ها و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نسبت به روز گذشته با افزایش همراه بوده است.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز ( سه‌شنبه) چهار میلیون و ۲۰۵ هزار تومان است که نسبت به روز گذشته ۳۵ هزار تومان کاهش یافته است.

سکه تمام طرح قدیم نیز با قیمتی معادل چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود که کاهش ۲۰ هزار تومانی را تجربه می‌کند.

در این میان نیم‌سکه دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت دارد که نسبت به دیروز  تغییری نداشته است. ربع سکه با افزایش ۲۰ هزار تومانی مواجه شده و قیمت یک میلیون و ۴۵۰  هزار تومان فروخته می‌شود. اما سکه یک گرمی ۹۷۰ هزار تومان است که قیمت آن ۱۰ هزار تومان افزایش یافته است.

در طلافروشی‌ها هم هر گرم طلای ۱۸ عیار  ۴۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان معامله می‌شود که نسبت به دیروز  کاهش قیمت دارد.

همچنین بانک‌ها امروز (پانزدهم مرداد) قیمت دلار را نسبت به روز گذشته افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که در روز گذشته ۱۱ هزار و ۵۰۵ تومان بود، امروز به ۱۱ هزار و ۶۰۵ تومان رسید.

شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۲۰ تومان می‌خرند که در مقایسه با قیمت ۱۲ هزار و ۸۵۹ تومانی روز گذشته، قیمت این ارز نیز افزایش یافته است.

هر پوند انگلیس هم امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۴ هزار و ۱۱۸ تومان خریداری می‌شود.

ارز مسافرتی ۱۴۰۰۰ تومان شد

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۶۷۵ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار تومان می‌رسد.

نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان است. این صرافی‌ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان می‌خرند و ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان می‌فروشند که نسبت به روز افزایش ۵۰ تومانی داشته است.