بورس امروز در یک نگاه/ صف فروش 5 هزار میلیاردی در پایان معاملات +اینفو

 در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش ۷ درصد افزایش یافت و ۵ هزار و ۵۹ میلیارد تومان شد.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۸ هزار و ۱۱۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز هزار و ۷۵ واحد نزول کرد و در سطح ۴۳۶ هزار و ۹۶ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۱۴۹ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۲۵۵ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

در معاملات امروز فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

رشد ارزش معاملات فرابورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۵ هزار و ۲۷۹ میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به روز ‌یکشنبه ۶۵ درصد افزایش یافته است. نکته جالب توجه آنکه امروز ارزش معاملات فرابورس بیش از ۴ برابر بیشتر از ارزش معاملات بورس بود و با رشد ۹۰ درصدی نسبت به دیروز به رقم ۱۲ هزار و ۶۸۶ میلیارد تومان رسید. همچنین ارزش معاملات خرد ۵ درصد کاهش یافت و به رقم ۲ هزار و ۵۷۴ میلیارد تومان رسید.

تداوم رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز یک‌شنبه ۶ درصد افزایش یافت و به رقم ۱۹۴ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۷ درصد افزایش یافت و ۵ هزار و ۵۹ میلیارد تومان شد که بالاترین رقم در ۲۴ روز کاری گذشته از پایان دی ماه به این سو است.

بورس