در معاملات روز دوشنبه نمادهای فتوسا، فگستر و شتران در صدر تقاضای بازار قرار گرفتند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۱۲ هزار و ۱۸۹ واحدی به رقم یک میلیون و ۹۵ هزار و ۷۲۵  واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۴ هزار و ۹۹۹ واحد نزول کرد و در سطح ۳۸۳ هزار و ۲۱۷ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۲۷ واحد نزول کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۴۷۶ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «وبملت»، «وتجارت» و «پارسان» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و شتران و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، فتوسا و کزغال پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

خروج پول حقیقی

در روز دوشنبه شاهد هشتمین روز متوالی خروج پول حقیقی از بورس بودیم. ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار ۳۷۳ میلیارد تومان بود.

در معاملات امروز بیش ترین خروج پول حقیقی به سهام وملل (موسسه اعتباری ملل)  تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۳۹ میلیارد تومان بود. پس از وملل، غپینو (پارس مینو) و برکت (داروسازی برکت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

همچنین نمادهای شتران، شغدیر، اخابر، پکرمان و بموتو نیز بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

بورس

گروه سبز بازار

در روزی که اغلب گروه‌ها و نمادهای بازار قرمز پوش بودند، نمادهای گروه شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی شدند. قیمت سهام نمادهای بزرگ این گروه مانند وغدیر، وبانک و شستا افزایش یافت.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۶ هزار و ۱۳۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه ۷ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد ۱۴ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم ۲ هزار و ۶۵۲ میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گشته ۱۲ درصد افزایش یافت و در رقم ۱۷۲ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۲ درصد افزایش یافت و ۳ هزار و ۵۰۵ میلیارد تومان شد.

شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فتوسا) با صف‌ خرید ۹۶ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت.

پس از فتوسا، شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فگستر) و شتران (پالایش نفت تهران) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین صف فروش نیز به سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۸۷ میلیارد تومانی داشت. پس از سمگا، غصینو (صنعتی مینو) و بنو (بیمه تجارت نو) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس