شاخص بورس 42 هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۴۲هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۱۹هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۴میلیارد و ۱۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴هزار و ۳۸۹میلیارد تومان در ۶۱۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴۲هزار و ۹۷۰واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۱۹هزار و ۳۱۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های تامین سرمایه امین، آهنگری تراکتورسازی ایران و رادیاتور ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۱۲۴۹واحد، کل (هم‌وزن) ۵۶۹۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۷۳۰واحد، آزاد شناور ۵۸۴۷۸واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۳۹۸۲۳ و ۵۴۱۰۰واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۱۴۵میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۲۰۳میلیارد تومان در ۴۵۳هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۶۶واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات شد و در مقابل شرکت‌های اعتباری ملل، توسعه مسیر برق گیلان و برق و انرژی پیوند گستر پارس بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.