سه‌شنبه 8 خرداد 1403
خانهخبراجتماعی و شهریزیان 7000 میلیاردی مرغداری‌های کشور

زیان 7000 میلیاردی مرغداری‌های کشور


مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از تعطیلی ۵۲۰۰ مرغداری در سطح کشور طی چند وقت اخیر خبر داد و گفت: مرغداری‌های کشور از اوایل امسال تاکنون حدود هفت هزار میلیارد ریال ضرر کرده اند.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، برومند چهارآیین در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در کشور ایران ظرفیت و زیرساخت‌ها برای تولید چهار میلیون تن مرغ وجود دارد، اظهار کرد: آنچه که هم اکنون در کشور تولید می‌شود سالانه حدود سه میلیون تن مرغ است.

وی از وجود حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ واحد مرغداری در کشور خبر داد و عنوان کرد: این مرغداری‌ها وضعیت مناسبی ندارند و تاکنون ۵۲۰۰ مورد آنها تعطیل شده و تعدادی هم زیر ظرفیت کار می‌کنند.

این فعال صنعت مرغ تعداد واحدهای مرغداری فعال کنونی کشور را ۱۰ تا ۱۲ هزار مورد اعلام کرد که آنها نیز در صورت تداوم مشکلات به سمت تعطیلی می‌روند.

به گفته چهارآیین، تولیدکنندگان مرغ هم اکنون برای هر کیلو مرغ حدود دو هزار تومان ضرر می‌دهند و قیمت مصوب سازمان حمایت از مصرف کننده که اکنون برای هر کیلو مرغ (به صورت زنده) ۷,۲۰۰ تومان است برای مرغداران زیان به همراه دارد.

وی عنوان کرد: مرغداران کشور از نیمه فروردین تاکنون حدود هفت هزار میلیارد ریال ضرر کرده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از سهم ۴۰ درصدی مرغ در تأمین پروتئین کشور هم یاد کرد که هیچ جایگزینی هم ندارد و افزود: اگر از صنعت مرغ حمایت نشود، واحدهای مرغداری فعالی که داریم تعطیل می‌شوند و باید به سمت واردات مرغ برویم.

وی مهمترین راهکار حمایت از مرغداری‌ها را پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به آنها اعلام کرد تا صنعت مرغداری کشور تداوم تولید داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید