سازمان بورس در جلسه شب گذشته تصمیم به تغییر دامنه نوسان گرفت و دامنه نوسان منفی سهم‌ها از ۵ درصد به ۲ درصد کاهش پیدا کرد، بعد از این تصمیم بسیاری از فعالان بازار انتظار رشد شارپی بورس را دارند. اما رشد شارپی بورس امکان‌پذیر است؟

به گزارش رتبه آنلاین از تجارت نیوز، به نظر می‌رسد تغییر دامنه نوسان و همچنین منع بازارگردان‌ها در فروش سهم باعث روند صعودی بازار سهام شد اما سئوال اینجاست که تصمیمات جدید برای تغییر دامنه نوسان چقدر بر روند بورس تاثیرگذار است؟

این کارشناس در ادامه گفت: تغییر دامنه نوسان نمی‌تواند جلوی ریزش بورس را بگیرد و ممکن است این ریزش با این تصمیم کند شود اما از طرفی شرایط برای بازار سهام خوب و این تصمیم بیشتر به بازگشت اعتماد به بورس تاثرگذار است، همچنین تغییر دامنه نوسان بر روی سهم‌های کوچک تاثیر بیشتری دارد زیرا این سهم‌ها بسیار راحت‌تر به مدار مثبت حرکت می‌کنند.

این کارشناس در رابطه با آینده بازار سهام گفت: به نظر می‌رسد تا قبل از عید یک روند صعودی داشته باشیم اما نباید انتظار صعود شارپی را داشت. احتمالا در آینده روند بازار نمادهایی چون خودرویی، بانکی و نمادهای کوچک روند بهتری داشته باشند، از طرفی شنیده می‌شود که قرار است برخی از تحریم‌ها نیز فعلا تعلیق شود که این موضوع می‌تواند بر نمادهای ارز محور نیز تاثیر خوبی داشته باشد.

این کارشناس پیش‌بینی کرد شاخص کل تا پایان سال تا حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رشد خواهد کرد.