3

به تازگی کارشناسان فهرستی از بهترین مینی‌ون‌های معرفی و عرضه شده در سال جاری میلادی را منتشر کرده‌اند که برای بسیاری از علاقمندان به سفر مناسب هستند.

به گزارش رتبه آنلاین ، مینی‌ون‌ها معمولا یکی از دسته بندی‌های پرطرفدار و محبوب میان علاقمندان به سفر، گردش و طبیعت گردی در جهان به شمار می رود که حالا به انتخاب کارشناسان و متخصصان فعال در صنعت خودروسازی به نقل از وب سایت دیجیتال ترندز، در فهرست زیر به نام و برخی از مشخصان کلی آنها اشاره شده است:

۱.  کرایسلر پاسیفیکا (Chrysler Pacifica)

قیمت: ۲۶ هزار و ۹۸۵ دلار

یکی از جالب ترین و کاربردی ترین قابلیت های این خودرو بدون شک سیستم Stow N’ Go folding seat system است که به کاربران و سرنیشنان خودرو اجازه می دهد تا در صورت عدم نیاز به صندلی‌های خودرو، آن را تا کرده و از فضای آن برای جا دادن بارهای خود استفاده کنند. این خودرو همچنین به قابلیت‌های دیگری همچون AT&T ۴G LTE و جاروبرقی درونی نیز مجهز شده‌اند.

۲.  تویوتا سی‌نا (Toyota Sienna)

قیمت: ۳۱ هزار و ۳۱۵ دلار

قیمت چهارچرخ محرک: ۳۹ هزار و ۸۲۰ دلار

یکی از قابلیت های برجسته در این مینی ون، امکان استفاده در آب و هوای برفی و جاده‌های یخ زده است که به علاقمندان به سفر اجازه می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و دشواری‌های سفرهای جاده‌ای در زمستان، به پیمایش مسیرهای مورد نظر خود ادامه دهند. مدل چهار چرخ محرک (۴wd) این خودرو که قیمت بالاتری نیز نسبت به مدل عادی و استاندارد آن دارد، برای جلوگیری از گیر افتادن در جاده های غیرمتعارف بسیار مناسب خواهد بود. تویوتا سی‌نا در حال حاضر تنها مینی ون چارچرخ محرکی است که در بازار ایالات متحده آمریکا موجود بوده و به فروش می رسد.

۳. هوندا ادیسه (Honda Odyssey)

قیمت: ۳۰ هزار و ۱۹۰ دلار

این خودرو که برای عرضه در سال ۲۰۱۸ میلادی باری دیگر بازطراحی شده بود، از المان‌های جدیدی به منظور سهولت استفاده سرنشینان خودرو و بهره مندی از امکانات داخلی آن برخوردار است که آن را در مقایسه با بسیاری دیگر از رقبای حاضر در بازار، متمایز خواهد کرد.

۴. کیا سدونا (Kia Sedona)

قیمت: ۲۷ هزار و ۲۰۰ دلار

در میان محصولات معرفی شده در این گزارش که به انتخاب کارشناسان و متخصصان فعال در صنعت خودرو به نقل از وب سایت دیجیتال ترندز انتخاب شده‌اند، این مینی ون بجز کرایسلر پاسیفیکا، از قیمت مناسب تر و مقرون به صرفه تری برخوردار است و برای آن دسته از کاربران و مشتریانی که علاقه و تمایل زیادی برای خریداری یک مینی ون گران قیمت ندارند، مناسب و ایده آل خواهد بود. این خودرو به خوبی قادر خواهد بود با رقبای قدرتمند خود نظیر هوندا و تویوتا به رقابت بپردازد. این خودرو همچنین به مدت ۱۰ سال یا پیمایش ۱۰۰ هزار مایل گارانتی دارد و به قابلیت و امکانات پیشرفته ای نیز مجهز شده است تا به دارندگان آن اجازه دهد تا به هنگام سفر از قابلیت‌های آن بهره‌مند شوند.