شاخص شادی در کسب و کارها

به گزارش رتبه آنلاین، در این مقاله به بررسی شاخص شادی در کشور های مختلف پرداختیم. در سال ۲۰۲۰ مطالعه ای بر روی این شاخص در ۱۵۰کشور جهان انجام گرفته که امتیاز هر کشور عددی بین ۰ تا ۱۰ می باشد. فنلاند با بالاترین مقدار در شاخص شادی (عدد ۷٫۸۴) رتبه نخست را بین کشور های مورد بررسی داشته است.

بعد از فنلاند، به ترتیب کشورهای : دانمارک، سوئیس، ایسلند، هلند، نروژ، سوئد، لوکزامبورگ، نیوزلند و اتریش در رده های دوم تا دهم قرار گرفتند.

میانگین شاخص برای کشورهای مورد مطالعه در شاخص شادی، ۵٫۵۱ از ۱۰ بوده است. ایران در این گزارش، با شاخص ۴٫۷۲، در رده ۱۱۷ از ۱۵۰ کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

جالب است بدانید که افغانستان با عدد شاخص ۲٫۵۲، با اختلاف در انتهای لیست قرار دارد. کشور زیمباوه با مقدار شاخص ۳٫۱۵ یک رتبه بالاتر از افغانستان می باشد.

بررسی شاخص شادی ایران در سال های ۲۰۱۳ – ۲۰۲۰

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، ایران در این ۷ سال، روند ناپایداری داشته است و در سالهای مختلف بین عدد های ۴ و ۵، بالا و پایین شده است. بالاترین مقدار شاخص شادی طی سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ در ایران، متعلق به سال ۲۰۱۶ با مقدار ۴٫۸۱ و کمترین مقدار آن به سال ۲۰۱۹ با مقدار ۴٫۵۵ بر می گردد.