پنج‌شنبه 28 تیر 1403
خانهکسب‌وکارهای دانش‌بنیانرایانه و ارتباطاتدوئل سیسکو و هوآوی بر سر توسعه شهرهای هوشمند

دوئل سیسکو و هوآوی بر سر توسعه شهرهای هوشمند

دو کمپانی هواوی چین و سیسکو آمریکا دست به دوئل جدیدی برای توسعه شهرهای هوشمند / Smart Cities زده‌اند.
مغز اصلی شهر هوشمند، پیکرهبندی و مدیریت بر شبکه یکپارچه حسگرها و دیتا است که به عنوان مغز شهر هوشمند نمودمی‌کند.

به گزارش رتبه آنلاین،

این هفته و در کنگره جهانی شهرهوشمند دربارسلونای اسپانیا، سیسکو از پلتفرم مدیریت شهر هوشمند خود موسوم به Cisco Kinetic for Cities پرده برداری کرد که قادر به دریافت دیتایاینترنت هوشمند از ساختمان‌ها، چراغ‌های راهنمایی و دوربین‌های شهری است. سیسکوهمچنین برنامه تجاری‌سازی شهر هوشمند خود را به نمایش گذاشت.

سیسکو فناوری‌های شبکه‌ای خود را با پلتفرم اینترنت اشیای خود موسومبه Jasper IoT را در هم ادغامکرده اس و به گفته مونیش گتراپال مدیر واحد شهرهای هوشمند سیسکو، این پلتفرم را دربیش از 500 مکان برگزیده نصب و راه اندازی کرده است.

به گفته وی، ایالات متحده بیشتر روی بحث بودجه وبازده اقتصادی شهر هوشمند تمرکز کرده است اما اروپا بر تاثیر شهر هوشمند بر پایداریو کیفیت زندگی تاکید بیشتری دارد.

اما رهیافت هوآوی درباره شهر هوشمند متفاوت ازسیسکو است. کمپانی چینی با توسعه مرکز عملیات هوشمند / IOC به عنوان مغزشهر هوشمند کار خود را جلو برده است.

در پروژه هوآوی سیستم عصبی مرکزی، دیتا را ازحسگرها و دوربین‌ها گرفته و با استفاده از پهن‌بند با سیم و بی سیم، پلتفرم‌هایاینترنت اشیاء و سیستم عامل LiteOS آنها را برای شهر هوشمند عملیاتی می‌کند.

هوآوی به شهر هوشمند مانند ارگانیسم موجود زندهمی‌نگرد.

به نظر می‌رسد دو کمپانی سیسکو و هواوی با دورهیافت متفاوت، دوئل بزرگی را برای به دست آوردن بازار شهرهای هوشمند آغاز کرده‌اندو هر کدام که زودتر بتواند مغز شهرهوشمند را بقبولاند؛ بر بازار نوظهور غلبه خواهدکرد.

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید