یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: روندهای صعودی در بازار سرمایه مقطعی و کوتاه‌مدت است و به نظر می‌رسد افزایش قیمت کامودیتی‌ها به سهامداران این سیگنال را مخابره می‌کند که شاید زمان بدی نباشد که از این سهم‌ها خارج شوند.

به گزارش رتبه آنلاین از تجارت نیوز، بازار امروز مثبت و متعادل شروع به کار کرد و بسیاری از شاخص‌سازان از صف‌های فروش قفل شده فاصله گرفتند. امروز با روند صعودی و مثبت شاخص هم وزن نیز مواجه شدیم و این شاخص در مدار ۴۲۷ هزار واحد قرار گرفت. اما باید دید که این روند ادامه‌دار خواهد بود؟

این کارشناس بازار در این باره افزود:بازار سرمایه به دلیل درگیر بودن با مسائل بنیادی مثل دامنه نوسان نامتقارن و عملکرد ضعیف حقوقی‌ها روند مثبت کوتاه‌مدت خواهد داشت و افزایش قیمت‌های مس و سنگ آهن به نظر می‌رسد  این سیگنال را به سرمایه‌گذاران مخابره می‌کند که شاید بهتر باشد از این سهم‌ها خارج شوند.

محبی درباره نبود وجود نقدینگی در بازار سرمایه گفت: بازار در حال حاضر نیاز به نقدینگی دارد. این نقدینگی باید از طرف سهامداران حقیقی به بازار تزریق شود.

این کارشناس بازار در تشریح این موضوع افزود: عملکرد غلط حقوقی‌ها به کاهش کارآیی و خروج نقدینگی سهامداران حقیقی در بازار منجر شده است.

وی همچنین افزود: حقوقی‌ها به دنبال سود غیر واقعی هستند و سیستم اصلی بازار که مبتنی بر عرضه و تقاضا است را بر هم زده‌اند. در نتیجه اعتماد سهامداران خرد به بازار کم شده است و چیزی جز خروج نقدینگی را از بازار به دنبال ندارد.