قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر انتظار سرمایه‌گذاران برای شفافیت درباره بریگزیت و مناقشات تجاری میان آمریکا و چینی، تغییر چندانی نداشت و خرید فنی تا حدودی از قیمت این فلز پشتیبانی کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۴۸۹ دلار و ۳۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۴۹۲ دلار و۴۰ سنت رسید.

به گفته واندانا بهاری، نایب رییس تحقیقات کالا در شرکت SMC Comtrade، طلا تحت تاثیر خرید فنی اندکی افزایش پیدا کرد زیرا به سطح ۱۴۷۰ دلار سقوط کرد. آنچه که امروز شاهد آن هستیم، ادامه ابهامات پیرامون بریگزیت است که تا حدودی از قیمت طلا حمایت کرده است.

بازارهای سهام آسیا و آمریکا پس از این که نمایندگان پارلمان انگلیس زمان‌بندی پیشنهادی دولت برای تصویب قانونی برای موافقت با توافق خروج از اتحادیه اروپا را رد کردند، با کاهش روبرو شدند.

دونالد تاسک، رییس شورای اتحادیه اروپا پس از این که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس قانون مربوط به توافقش را پس از شکست پارلمانی متوقف کرد، اظهار کرد سران اتحادیه اروپا باید بریگزیت را به تاخیر بیاندازند.

در عرصه جنگ تجاری، لیی یوچنگ، معاون وزیر خارجه چین روز سه شنبه اظهار کرد که چین و آمریکا پیشرفتی در مذاکرات تجاری دوجانبه داشته‌اند و تا زمانی که دو طرف به یکدیگر احترام بگذارند، هیچ مشکلی نیست که حل نشود.

دو اقتصاد بزرگ جهان در مناقشه ۱۵ ماهه روی میلیاردها دلار صادرات یکدیگر تعرفه سنگین وضع کرده‌اند که بازارهای مالی را ملتهب کرده و نگرانی‌ها نسبت به رکود جهانی را برانگیخته است.

طلا یک دارایی امن به شمار می‌رود و در شرایط بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی، به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می شود.

در این بین، معاملات صندوق فدرال نشان داد که معامله گران احتمال کاهش ۲۵ واحدی نرخهای بهره در نشست سیاست گذاری ماه جاری بانک مرکزی آمریکا را ۹۱.۴ درصد برآورد کرده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۹۱۹.۶۶ تن رسید.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس” اظهار کرد: قیمت‌ها بین ۱۴۹۰ تا ۱۵۳۵ دلار نوسان دارند و تا زمانی که از این محدوده خارج نشوند، جهت حرکت مشخصی پیدا نخواهند کرد.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری متمایل به شکستن حمایت در سطح ۱۴۷۹ دلار و عقب نشینی تا سطح حمایت بعدی در ۱۴۵۶ دلار است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷ دلارو ۴۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۸۹۲ دلار و ۲۸ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و به ۱۷۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.