یک روزنامه اصولگرا مدعی شد: رستوران‌های بالای شهر گوشت حیوانات حرام‌گوشت را به خورد مردم می‌دهند.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، روزنامه سیاست‌ روز در این باره نوشت: «امروز نوبت حیات‌ وحش جنگل‌ها و دشت‌های آن فرارسیده تا موجودات اکوسیستم آنها نیز برای پر کردن شکم مال‌اندوزان مصادره شوند!

صد‌ها رستوران در گوشه و کنار کشور و بخصوص در مناطق ییلاقی و خوش‌نشین و بالای شهرها منوی مشتریان ویژه خود را با غذاهایی که از گوشت این موجودات بی‌زبان تهیه می‌شود، تکمیل می‌کنند. حیات موجودی زنده برای بقای اکوسیستم را می‌گیرند تا اکسیری نه جهت درمان بلکه برای تکمیل کلکسیون سفره لاکچری‌ها مهیا نمایند که هم‌اکنون در شمال کشور و شمال پایتخت به‌ وفور یافت می‌شود. مسئولان محیط‌ زیست می‌گویند این غذاها از بین گوشت گوزن‌ها و آهوهای پیر تهیه می‌شود اما آن چه در تبلیغات و روی میز رستوران‌ها دیده می‌شود، گوشت جوان حیواناتی است که از قلب مناطق حفاظت ‌شده محیط‌ زیست به این مکان‌ها می‌آیند! مدعی هستند این حیوانات از حیات‌ وحش نیستند بلکه متعلق به واحدهای پرورشی در محیط بسته است که به‌صورت خصوصی نگهداری و در زمان مقرر ذبح و در اختیار رستوران‌ها قرار می‌گیرند اما تعداد محدود این واحدها در بخش خصوصی که هم‌اکنون به‌صورت پایلوت فعالیت دارند، تکافوی این وسعت غذا را نمی‌کند!

امروز تعداد این مراکز تولید گوشت گوزن و آهو در دو استان یزد و کرمان رو به افزایش است که بتوان نیاز شکارچیان را در چکاندن ماشه و سفره از ما بهتران را با گوشت آهو و گوزن تکمیل کرد! و این‌گونه می‌توان مشاهده و لمس کرد که طبیعت بکر در مناطق حفاظت ‌شده فاقد نظارت مستمر است!

بازارهای فریدون‌کنار و همچنین قسمت‌هایی در جنوب کشور مملو از لاشه‌های پرندگان حلال و حرام‌گوشتی است که بدون هیچگونه محدودیتی عرضه تا به رستوران‌های بالای شهرها سرازیر شوند! و از سویی کارگران روزمزد در صف خرید گوشت‌های یخ‌زده وارداتی بازارهای روز ایستاده‌اند تا برای همین رستوران‌ها و واحدهای تولید غذای انبوه پروتئین ارزان یارانه‌دار تأمین نمایند! آیا همین اطلاعات مختصر کافی نیست تا دلیلی بر عدم فعالیت مثمر ثمر در تشکیلات سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور باشد؟»