پنج‌شنبه 23 فروردین 1403
خانهخبراقتصادیجلب توجه هلدینگ‌ها و سهام خاص برای ETF بعدی

جلب توجه هلدینگ‌ها و سهام خاص برای ETF بعدی

جلب توجه هلدینگ‌ها و سهام خاص برای ETF بعدی
هلدینگ‌ها و سهام خاص هلدینگی که سود بیشتری را در قبال رشد کمتر رقم زده اند توجه بازار را برای ETF بعدی جلب کرده اند.
به گزارش رتبه آنلاین، نوید خاندوزی، کارشناس بازار سرمایه در خصوص عرضه ETF بعدی به بورس نیوز گفت: نمی‌توان در گروه خاصی با اطمینان از رشد سخن گفت، اما به نظر می‌رسد توجه بازار به هلدینگ‌ها و سهام خاص هلدینگی که کمتر رشد و بیشتر سود را محقق کرده اند افزایش یابد.
وی ادامه داد: سهام کوچک بازار نیز در کانون توجه قرار داشته و طی چند روز اخیر اصلاح خوبی را تجربه کرده اند، البته باید به گزارش‌های ماهانه هفته جاری نیز دقت داشته و با لحاظ کردن این مسائل تصمیم گیری شود.
این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: با اعلام گزارش خوب تیر ماه چند شرکت، امید می‌رود که این روند در مرداد و شهریور نیز ادامه یابد. به نظر می‌رسد که گزارش ۶ ماهه خوبی نسبت به ۳ ماه ارائه شود چرا که گزارش‌های ۳ ماهه با توجه به قیمت سهام خوب نبوده، اما اطلاعات تیرماه، گزارش‌های ۶ ماهه و میان دوره‌ای خوبی را برای شرکت‌ها رقم خواهد زد.
به نظر برخی کارشناسان قیمت‌ها در ETF به دلیل اینکه دولت اطلاعات شفافی در این خصوص به بازار نمی‌دهد، غیر قابل پیش بینی بوده و حمایت دولت نقش مهمی را در این گروه ایفا می‌کند. در روز مشخص و با قیمت مد نظر دولت صندوق‌ها بازگشایی شده و نکته قابل توجه، عدم جذابیت قیمت در این صندوق‌ها و نقش مهم حمایت در آنهاست، چرا که با پشتیبانی خوب، استقبال مردم و در نهایت خرید رقم می‌خورد.

 

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید