چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403
خانهخبراقتصادیجعبه سیاه سانچی هفته آینده رمزگشایی می‌شود

جعبه سیاه سانچی هفته آینده رمزگشایی می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: وضعیت شناسایی پیکرهای جانباختگان کشتی سانچی بزودی مشخص و در هفته آینده جعبه سیاه کشتی با حضور مقام های کشورهای مرتبط رمزگشایی خواهد شد.

به گزارش رتبه آنلاین،   محمد راستاد جمعه شب در آیین بزرگداشت شهید سید ابوذر نظامی از جانباختگان کشتی سانچی در روستای میانخره شهرستان دشتی استان بوشهر از مردم خواست اخبار مرتبط با حادثه کشتی سانچی و بررسی های کارشناسی در این مورد را تنها از رسانه های ملی و رسمی کشور دنبال و به شایعه های بی پایه و اساس افراد مغرض توجه نکنند.

وی یادآور شد: در همه روزهای حادثه نفتکش سانچی درتلاش و دریافت کمک های بین المللی برای نجات سرنشینان آن بودیم و روز آخر که برای یافتن پیکرهای آنان اقدامات لازم در دست انجام بود به علت انفجارهای پی در پی در کشتی کار بسیار مشکل شد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سید ابوذر نظامی از سادات جلیل القدر روستای میانخره شهرستان دشتی بود که در غربت شهادت گونه از این دنیا رفت.

سید کمال الدین شهریاری افزود: سرنشینان کشتی سانچی از خدمتگزاران اسلام بودند که برای توسعه و پیشرفت کشور در شرکت ملی نفتکش تلاش می کردند و قهرمانانه به شهادت رسیدند.

شهریاری اضافه کرد: امروز همه مسئولان نظام از مقام معظم رهبری و مسئولان قوای سه گانه کشور و اقشار مختلف مردم خود را در غم از دست دادن این عزیزان فداکار، با خانواده شهدای کشتی سانچی شریک می دانند.

وی گفت: شهید سید ابوذر نظامی 39 ساله و دارای 2 فرزند از روستای سادات خیز میانخره دشتی بود که در این حادثه شهید راه خدمت شد.

روستای میانخره شهرستان دشتی با 200 نفر جمعیت در 25 کیلومتری شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی و 100 کیلومتری جنوب بوشهرواقع است.

منبع : اقتصاد آنلاین

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید