مدیرعامل شرکت گاز بوشهر از انعقاد قراردادهای اولیه طرح گاز رسانی دریایی از طریق خط ششم سراسری با پتروشیمی خارگ خبر داد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، مسلم رحمانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جزیره خارگ فاقد گاز قابل استفاده برای مصرف شهری و خانگی است، عنوان کرد: سال گذشته پتروشیمی خارگ درخواست توسعه طرح گازرسانی دریایی از طریق خط ششم سراسری را ارائه داده که در مرحله برداشت اولیه و مهندسی کار است.

وی افزود: در صورت اجرایی شدن این طرح در سال آینده، قابلیت گازرسانی به جزیره خارگ مهیا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به انعقاد قراردادهای اولیه طرح با پتروشیمی خارگ تاکید کرد: طرح خط دریایی کار بزرگی است و فاصله دریایی خط ششم تا جزیره خارگ ۳۲ کیلومتر است که بایست توسط پتروشیمی خارگ اجرایی شود.

رحمانی عنوان کرد: پروژه گازرسانی به پتروشیمی سیراف انرژی در شهرستان دیّر با ۹۰ درصد پیشرفت تا پایان سال با تزریق گاز این پتروشیمی به اتمام خواهد رسید.

وی اظهار کرد: مجموع کل بودجه پیش بینی شده سال جاری ۱۴۰ میلیارد تومان بوده که امیدواریم به موقع تخصیص یابد و بتوانیم پروژه ها را اجرا نماییم.

مدیرعامل شرکت گاز بوشهر از افتتاح ۵۰ پروژه و کلنگ زنی ۲ پروژه در هفته دولت خبر داد و افزود: از این آمار ۴۰ پروژه گازرسانی به صنایع جدید و ۱۰ پروژه گازرسانی و توسعه و ساخت ساختمان اداری است که مجموعا ۴۱ میلیارد تومان برای این پروژه ها هزینه شده است.

این مسئول با اشاره به گازرسانی روستاهای والفجر شهرستان دیلم و جاشک شهرستان دیّر گفت: عملیات گازرسانی به شهرک پایگاه هوایی با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان و احداث انبار ساختمان امداد برازجان در هفته دولت آغاز خواهد شد.

خارگ یا جزیره خارگ که گاهی خارک نوشته می‌شود، جزیرهای مسکونی، متعلق به ایران و دارای اهمیت اقتصادی است که در ۳۸ کیلومتری ساحل بندر گناوه در خلیج فارس قرار دارد و از توابع استان بوشهر به‌شمار می‌آید. در این جزیره یکی از مهم‌ترین پایانه‌های صادرات نفت جهان بنا شده‌ است.