چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403
خانهخبرورزشیتغییر در نحوه برگزاری جام جهانی کشتی/ حضور ۵ تیم + تیم...

تغییر در نحوه برگزاری جام جهانی کشتی/ حضور ۵ تیم + تیم ستارگان


کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی، در مورد قالب جدید برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی تصمیم گیری کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، جلسه کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی دیروز(سه‌شنبه) در سوئیس برگزار شد. در این جلسه پیشنهاد کمیسیون فنی اتحادیه جهانی کشتی در مورد اینکه رقابت های جام جهانی در سال های غیر المپیکی و در روزهای جمعه و شنبه ماه های نوامبر و اوایل دسامبر میلادی (آبان و آذرماه) برگزار شود، مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین مقرر شد که رقابت های جام جهانی از ۸ تیم به ۶ تیم کاهش یابد و این مسابقات با حضور ۵ تیم برتر رقابت های جهانی آن سال و همچنین یک تیم بعنوان ستارگان با حضور قهرمانانی که کشورهای آن ها جزء پنج تیم برتر قرار نگرفتند، برگزار شود.

این پیشنهادات مورد تأیید کمیته اجرایی اتحادیه جهانی قرار گرفته است.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در این باره گفت: اضافه شدن تیم ستارگان در این مسابقات بی نظیر است. ما کاملا انتظار داریم نحوه جدید برگزاری رقابت های جام جهانی مورد علاقه و توجه طرفداران کشتی در جهان قرار گیرد و از تأثیرگذاری آن ها در این رویداد هیجان زده هستیم.

*تغییر در نحوه قرعه‌کشی تیم ها

خبر دیگر اینکه در اجرای فرآیند قرعه کشی جدید برای مسابقات کشتی، از فناوری بلاکچین (Blockchain) برای اطمینان از تصادفی بودن نحوه چینش ورزشکاران در جداول قرعه کشی مسابقات استفاده خواهد شد. این سیستم که برای اولین بار و در راستای جنبش المپیک انجام می شود، توسط کمیته بین المللی المپیک مورد تصویب و تشویق قرار گرفته است.

سباستین گونات مدیر فناوری اطلاعات اتحادیه جهانی کشتی در این باره گفت: ما همیشه در تلاش هستیم که عملیات قرعه کشی را بهبود بخشیم و در راستای شفافیت کامل در روند اجرای کار حرکت می کنیم. خوشحالم که می توانیم بلاکچین را معرفی کنیم زیرا این کار موجب صرفه جویی در زمان قرعه کشی و اطمینان از تصادفی بودن کامل آن می شود.

وی ادامه داد: این قرعه کشی فقط برای یک بار برای هر رشته انجام می شود (در تمامی اوزان) و ورزشکاران، مربیان و هواداران می توانند سه روز پیش از مسابقات برخی از جداول را مشاهده کنند.

ژان دانیل ری مدیر ورزش اتحادیه جهانی کشتی در مورد نحوه جدید قرعه کشی تصریح کرد: این یک گام بزرگ برای ما محسوب می شود، زیرا به مربیان این دسترسی را می دهد که از قبل حریفان کشتی گیران  خود را بشناسند تا روند آماده سازی آن ها را بهتر انجام دهند. روند اجرای کار همیشه در دست بررسی است و این تغییرات نشان می دهد که ما آماده انطباق با نیاز مربیان، ورزشکاران و هواداران خود هستیم.

وی افزود: در آغاز مسابقات هر رشته یک جلسه فنی برگزار می شود، در حالی که پیش از این قبل از شروع مسابقات یک جلسه فنی برگزار می شد و شرکت در این جلسه همچنان الزامی است.

اتحادیه جهانی تصمیم گرفته است که برای مسابقات انتخابی المپیک در قاره اروپا و رقابت های انتخابی المپیک در سطح جهان فقط یک بار قرعه کشی را انجام دهد (برای کل مسابقات) و در بازی های المپیک 2020 نیز قرعه کشی برای هر روز از مسابقات انجام خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید