کارخانه خودروسازی سیتروئن شهر فرهنگی می‌شود

تصاویر قطب آینده فرهنگی اروپا را ببینید

ساختمان قدیمی کارخانه خودروسازی سیتروئن در بروکسل با هدف توسعه گردشگری صنعتی تا سال ۲۰۲۲ به یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های فرهنگی اروپا تبدیل خواهد شد.

به گزارش رتبه آنلاین از چمدان، مرکز ژرژ پمپیدو، ساختمان قدیمی کارخانه خودروسازی سیتروئن را در بروکسل به موزه هنری، رستوران‌ها و فضاهایی برای برگزاری موسیقی تبدیل می‌کند. این مرکز جدید که تا سال ۲۰۲۲ آماده خواهد شد قرار است به یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های فرهنگی اروپا تبدیل شود.

مرکز ژرژ پمپیدو، موسسه‌ای هنری و فرهنگی است که سال ۱۹۷۷ به‌نام ژرژ پمپیدو رئیس‌جمهوری فرانسه در پاریس تاسیس شد. این گالری بزرگ‌ترین موزه هنرهای معاصر جهان است که شعبه‌هایی را در مالاگای اسپانیا و شانگهای چین تاسیس کرده و اکنون سراغ «گاراژ سیتروئن» رفته است تا آن را به مرکزی فرهنگی تبدیل کند.

این قطب جدید فرهنگی که «کانال» (Kanal) نام دارد مجموعه‌ای به مساحت ۳۸ هزار مترمربع است که میزبان موزه‌های امروزی و موزه هنرهای معاصر و همچنین مجموعه‌هایی از معماری و هنر شهرسازی بنیاد سیوا (مرکز بین‌المللی شهرسازی، معماری و مناظر)، فضاهای باز ویژه برگزاری نمایش و کنسرت، آمفی‌تئاتر با گنجایش ۴۰۰ صندلی و یک رستوران خواهد بود.

بروکسل تا سال ۲۰۲۲ باید ۲۵۰ هزار یورو برای اجرای این طرح و سپس ۲ میلیون یورو در سال به‌مدت ۵ سال پرداخت کند.

این طرح ۱۲۵ میلیون یورویی، ثمره شراکت میان مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو و بروکسل است. ارتفاع این ساختمان شیشه‌ای، فولادی، سیمانی ۲۱ متر است و بنابراین محلی مناسب برای تبدیل‌شدن به این شهر فرهنگی است.

مطالب مرتبط