عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هرچند پس از پیگیری نمایندگان، وزیر تعاون طی نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد خواستار تهاتر بدهی هپکو شده است و آقای دژپسند نیز با کلیات آن موافقت کرده، اما تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

به گزارش رتبه آنلاین از خبرگزاری تسنیم، علی اکبر کریمی درباره تهاتر بدهی هپکو گفت: هرچند پس از پیگیری نمایندگان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نامه‌ای خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تهاتر بدهی هپکو شده است و آقای دژپسند نیز با کلیات آن موافقت کرده اما تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر است در هفته جاری با برگزاری جلسه‌ای با حضور مسئولان اجرایی، درباره موضوع تهاتر بدهی هپکو تصمیم‌گیری شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نحوه تهاتر بدهی هپکو اضافه کرد: پیشنهاد شده بدهی‌های بانکی شرکت هپکو با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت در قالب بند (و) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۹ تهاتر شود.

وی تصریح کرد: بدهی هپکو حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که با پرداخت این بدهی، بسیاری از مشکلات این واحد صنعتی رفع شده و ظرفیت تولید آن افزایش می‌یابد.