بورس

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی کل بازار سهام هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان بود که بالاترین رقم ورود پول حقیقی در زمستان امسال است.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد ۴۷ هزار و ۷۸۷ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۶۲ هزار واحد رسید که بالاترین میزان رشد در ۵۸ روز کاری گذشته از ۲۸ آبان به این سو است. شاخص هم وزن نیز ۱۲ هزار و ۵۵۷ واحد رشد کرد و در سطح ۴۳۵ هزار واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۳۳۴ واحد بالا آمد و به رقم ۱۷ هزار و ۸۷۳ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

امروز فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بزرگان سبزپوش بازار هستند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص دارند.

ورود پول حقیقی

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی کل بازار سهام هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان بود که بالاترین رقم ورود پول حقیقی در زمستان امسال است. در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی را قشهد داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۸۷ میلیارد تومان بود. پس از قشهد، فولاد و کاما بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۲ هزار و ۱۱۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز سه‌شنبه ۵۱ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز ۵ درصد افزایش یافت و به رقم ۱۰ هزار و ۷۳۲ میلیارد تومان رسید.

رشد تقاضا در بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز سه‌شنبه ۳۷ درصد افزایش یافت و به رقم هزار و ۹۱۳ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۳۳ درصد کاهش یافت و ۲۹۸ میلیارد تومان شد.

امروز شرکت زغال سنگ پروده طبس (کزغال) بیشترین صف خرید را داشت و با صف‌ خرید ۲۲۳ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از کزغال، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و سپیدار (سپیدار سیستم آسیا) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به کدما (معدنی دماوند) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۷۰ میلیارد تومانی داشت. پس از کدما، کلوند (صنایع کاشی الوند) و بپاس (بیمه پاسارگاد) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس