یکشنبه 6 اسفند 1402
خانهخبراقتصادیبورس یک توپ سرگردان در زمین فوتبال دولت

بورس یک توپ سرگردان در زمین فوتبال دولت

بورس یک توپ سرگردان در زمین فوتبال دولت

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس با اشاره به مشکلات کنونی بازار سرمایه، خطاب به دولت تاکید کرد: زمانی که مردم را به سرمایه گزاری در بورس دعوت می‌کند نباید آنها را رها کند.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، محسن علیزاده با اشاره به وضعیت بازار سرمایه گفت: چندی پیش رئیس دفتر رئیس‌جمهوری اشاره کردند که مجلس در بورس دخالت نکند ما خودمان مشکلات بورس را رفع می‌کنیم، خواسته ما هم همین است، ما تاکید داریم هنگامی که دولت مردم را به سرمایه‌گذاری در این بازار دعوت می‌کند باید از سرمایه‌گذاران حمایت کند.

وی افزود: بورس به یک توپ سرگردان در زمین فوتبال دولت تبدیل شده است که بازیکنان این زمین وزرا و مسئولان این حوزه هستند، هر شخصی که از راه می‌رسد حتی در برخی موارد مجلس بدون اینکه هدفی برای گل زدن داشته باشد به این توپ ضربه‌ای می‌زند و این توپ به سمتی پرتاب می‌شود، این امر هم برای بازار سرمایه اتفاقی ناخوشایند است.

نماینده مردم سپیدان در مجلس تصریح کرد: دولت یک وظیفه جدی برعهده دارد و آن هم حراست و صیانت از سرمایه سهامداران است، زمانی که مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس دعوت می‌کند نباید آنها را رها کند، رئیس‌جمهوری باید به عنوان یک راهبر همه وزرای کابینه را برای رفع مشکل این بازار و حمایت از سرمایه‌گذاران موظف کند، حمایت از این بازار هم نباید صرفا در حد شعار باشد باید این مهم را به صورت علنی و جدی شاهد باشیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: مجلس بر اساس وظیفه خود در مقاطعی که نیاز به حمایت تقنینی باشد اینکار را انجام می‌دهد و اگر بازهم نیاز به حمایت باشد اینکار را انجام می‌دهد، اما در مقطعی که حوزه اختیارات ما نباشد معتقدیم که دولت باید به موضوع ورود کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید