بورس

 امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۳۵ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان رسید که از این میزان بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان به فرابورس اختصاص دارد.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۷ هزار و ۴۸۷ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۳۸ هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز ۹۳۲ واحد رشد کرد و در سطح ۴۳۸ هزار و ۹۶۶ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۴۳ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۵۹۰ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

در معاملات امروز فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بزرگان قرمزپوش بازار هستند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص دارند.

افزایش ارزش معاملات کل

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۳۵ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان رسید که از این میزان بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان به فرابورس اختصاص دارد. ارز معاملات کل نسبت به روز سه‌شنبه ۱۸۲ درصد افزایش یافته است. همچنین ارزش معاملات خرد ۸ درصد افزایش یافت و به رقم ۶ هزار و ۶۵۶ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صفوف بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز ‌گذشته ۸ درصد کاهش یافت و به رقم ۶۳۸ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۳ درصد کاهش یافت و ۲ هزار و ۴۲ میلیارد تومان شد.