بورس

در آخرین روز کاری هفته اغلب نمادهای گروه صنعت برق رشد قیمت داشتند. نمادهای بزرگ این گروه مثل بپیوند، بزاگرس، بجهرم، بگیلات و آبادا همگی افزایش قیمت داشتند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۸ هزار و ۳۰۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۹۷۵ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز ۳۷۹ واحد ریزش کرد و در سطح ۴۳۱ هزار و ۲۵۳ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۴ واحد رشد کرد و به رقم ۱۶ هزار و ۹۸۴ واحد رسید.

بزرگان قرمزپوش

در معاملات امروز فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران)، فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند. دیگر نمادهای بزرگ بازار نیز از جمله فولاد، شپنا، تاپیکو، خودرو و شتران نیز همگی افت قیمت داشتند و در رتبه‌های بعدی بیشترین تاثیر منفی بر شاخص قرار داشتند.

گروه سبز بازار

در آخرین روز کاری هفته اغلب نمادهای گروه صنعت برق رشد قیمت داشتند. نمادهای بزرگ این گروه مثل بپیوند، بزاگرس، بجهرم، بگیلات و آبادا همگی افزایش قیمت داشتند.

تداوم خروج پول حقیقی

در روز چهار‌شنبه برای چهاردهمین روز کاری متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم. ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام ۷۵۶ میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را اپال داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۱۲۰ میلیارد تومان بود. پس از اپال، فملی و بانک تجارت بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

رشد معاملات فرابورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۳۱ هزار و ۷۵۵ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است. از این میزان بیش از ۲۷ هزار میلیارد تومان به فرابورس اختصاص دارد. ارزش معاملات خرد نیز ۷ درصد افزایش یافت و به رقم  ۴ هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته ۳۲ درصد کاهش یافت و به رقم ۲۱۷ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۷ درصد افزایش یافت و ۳ هزار و ۴۳۱ میلیارد تومان شد.

امروز شرکت پگاه گیلان  (غگیلا) بیشترین صف خرید را داشت و با صف‌ خرید ۶۰ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا،  کرمان (شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان) و برکت (شرکت دارویی برکت) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به دی (بانک دی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۱۱ میلیارد تومانی داشت. پس از دی، پتایر (شرکت ایران تایر) و خساپا (سایپا) بیشترین صف فروش را داشتند.