بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ با منفی شدن شاخص کل، حقیقی‌ها گریختند

افراد حقیقی امروز ۵۸۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام ایران خودرو بود.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصاد آنلاین، حقوقی‌ها امروز حدود ۵۸۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۲۴هزار و ۳۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۳درصد یعنی سه هزار و ۱۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «شپنا» و «تاپیکو» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وتجارت»، «خساپا» و «وبصادر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران‌ خودرو معادل ۱۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بانک تجارت با برتری ۹۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۸نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۰۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۵۳۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

تغییر مالکیت صنایع در بازار سهام 99.09.17

تغییر مالکیت سهام 99.09.17