بورس نمایه

امروز سهامداران شرکت‌های لابراتورداروسازی دکتر عبیدی، توسعه معدنی و صنعتی صبانور و معدنی و صنعتی چادرملو در بورس و شرکت‌های آهن و فولاد ارفع و پلیمر آریا ساسول در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از مشرق، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۲۲هزار و ۵۵۴واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۲۹هزار و ۴۳۲واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۸میلیارد و ۴۷۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۴۲میلیارد تومان در بیش از ۷۸۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های لابراتورداروسازی دکتر عبیدی، توسعه معدنی و صنعتی صبانور و معدنی و صنعتی چادرملو بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های فولاد خراسان، ایران مرینوس و ماشین‌سازی اراک بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۶۸۵میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۶۸۵میلیارد تومان در ۲۴۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۱۹۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، پلیمر آریا ساسول و گروه توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بیمه تجارت نو و اعتباری ملل بیشترین کاهش قیمت را داشتند.